دکوراسیون خانه خود را دلنشین کنید

دکوراسیون خانه خود را دلنشین کنید

انتخاب محل زندگی مان یکی از مهم ترین تصمیماتی است که بر روح و روان و عملکرد ما تا حد زیادی تاثیر گذار است. اینکه ما در چه خانه ای زندگی می کنیم و وضعیت چیدمان وسایل در اطراف و دکوراسیون خانه ما چگونه می باشد تا حد زیادی بر روند زندگی مان می تواند تاثیر مستقیم داشته باشد. شاید به این فکر کنید که انتخاب محل زندگی و خانه ای که در آن زندگی می کنیم بنابر درآمد ما می تواند مانع از آزادی عمل ما در انتخاب شود.

این گفته واقعیت دارد و البته نمی توان آن را انکار کرد. اما آنچه ما در این مقاله قصد داریم به آن بپردازیم مسئله دیگری است. درست است که زیبایی و به روز بودن خانه شما تا حد زیادی به سرمایه شما بستگی دارد اما مواردی نیز وجود دارد که با توجه به آن می توانید محیط زندگی خود را زیباتر کنید و از این بابت روحیه خود را تقویت کنید.

دکوراسیون خانه خود را دلنشین کنید
دکوراسیون خانه خود را دلنشین کنید

نورگیر بودن منزل

اولین اصلی که قبل از هر چیزی بهتر است به آن دقت کنید نور گیر بودن منزل است. با هر درآمد و سرمایه ای که در دست دارید بهتر است که زمان بیشتری را به جستجوی مکانی مناسب اختصاص دهید. ساختمان هایی که بیشتر نورگیر تر هستند فضایی دلپذیرتر دارند و البته در زمستان نیز فضای گرم تری خواهند داشت. چنانچه اهل نگه داری از گل و گیاه نیز باشید قطعا نور عاملی موثر در حفظ سرسبزی و سلامت گیاهان تان خواهد بود.

استفاده از گل و گیاه در خانه

بعد از نور مسئله دیگری که با توجه و استفاده از آن قادر خواهید بود فضای خانه خود را زیباتر کرده و از آن لذت بیشتری ببرید. استفاده از گل و گیاه در دکور خانه باعث می شود که آرامش را به منزل خود دعوت کنید. بهره بردن از گل و گیاه در طراحی دکوراسیون خانه  به منزله اضافه کردن یک عنصر زنده و در حال رشد و تغییر است که همین عامل نقش مهمی را در طراحی داخلی منزل ایفا کند. وجود گیاهان می تواند انرژی های موجود در محیط را تغییر دهد و رنگ و لعاب بیشتری به محل زندگی مان اضافه کند.

گیاهان با رنگی که دارند به محیط طراوت و زیبایی می بخشند. استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون خانه، به مثابه اضافه کردن ادویه به غذا است که عطر و مزه زندگی شما را دو چندان می کند. با در نظر گرفتن ترکیب رنگی جذاب و زیبا و با قرار دادن چندین گلدان گل در کنار هم قطعا منظره ای زیبا درمحیط خانه تان ایجاد می کند که می تواند به عنوان قابی برای جلب توجه دیگران در نظر گرفته شود.

از دیگر مزایایی که استفاده از گل و گیاه در محیط خانه برای افراد به وجود می آورد همان افزایش کیفیت هوای منزل می باشد که منجر به بهبود احساس ما نسبت به محیط می شود. گیاهان ترکیبات شیمیایی را از هوا جذب کرده و آن ها را تبدیل به ترکیباتی مفید می‌کنند.

از طرفی مونواکسید کربن هوا تا ۹۰ درصد توسط گیاهان جذب می شود. رطوبت متعادل به منظور حفظ آرامش، ۳۰ تا ۶۰ درصد می باشد که گیاهان گلدانی آن را تامین و همچنین دمای هوا را متعادل می کند و فضایی آرام و سالم ایجاد می کند.  استفاده از گل و گلدان در محیط خانه برای هر شخصی مقدور می باشد و چندان هزینه بر نیست. بنابراین به فراهم کردن تعدادی گل وگلدان برای خانه تان می توانید به عنوان ایده ای جذاب فکر کنید.

چیدمان منزل

چیدمان منزل نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. سعی کنید قبل از اینکه وسایل را بدون فکر در سطح خانه تان قرار دهید در مورد آن ها فکر کنید. برای مثال گاهی دیده می شود که افراد مبلمان را دور تا دور فضای اتاق پذیرایی قرار می دهند در حالیکه بهتر است فضای پذیرایی را با همین مبلمان به دو فضای مجزا تقسیم کنید.

برای مثال قرار دادن یک کاناپه راحتی در برابر تلویزیون و قرار دادن مبل ها در گوشه دیگر از پذیرایی به صورت گرد دو فضای متفاوت را برای شما ایجاد می کند. اولین فضا جایی مناسب برای لم دادن، استراحت کردن و تلویزیون تماشا کردن است و فضایی دیگر مکانی مناسب برای گرد شدن دور هم و گپ زدن است.

انتخاب رنگ در چیدمان

انتخاب رنگ ها نیز در روحیه شما می تواند تاثیر چندانی داشته باشد. برای مثال اگر بیش از اندازه از رنگ های سرد در فضای دکوراسیون خانه خود استفاده کرده باشید قطعا فضا آن قدر ها نمی تواند دلچسب و مطلوب شما باشد. بنابراین بهتر است حالی دیگر به فضای خانه تان دهید و از رنگ های گرم بیشتر بهره ببرید.

استفاده از گلدان های سفید با برگ های سبز بزرگ می تواند ایده مناسبی باشد. نور زرد نیز در این میان بی اثر نیست. و اما به کارآیی هر نقطه و رنگ مناسب آن فضا دقت کنید. برای مثال استفاده از رنگ نارنجی در آشپزخانه و یا استفاده از ظروف نارنجی می تواند اشتهای شما را زیاد کند. اگر قصد دارید با خرید آپارتمان و انتخاب رنگ مناسب، محل زندگی تان را رنگارنگ کنید، کلمه املاک را به ۳۰۰۰۶۰۱۶ ارسال کنید و با مشاوران با تجربه املاک زمین ارتباط برقرار نمایید.

  • رنگ آبی و سبز

رنگ‌ های روشن و سرد، مانند سبز و آبی نیز منجر به ایجاد آرامش در افراد می شوند؛ به همین علت، برای اتاق خواب گزینه ای مناسب می باشند؛ البته در نظر داشته باشید که رنگ های ترکیبی مناسب ترند و به کارگیری رنگ های سرد به تنهایی، می تواند سبب افسردگی و سردی بیش از حد فضا شود.

دکوراسیون خانه خود را دلنشین کنید
دکوراسیون خانه خود را دلنشین کنید
  • رنگ زرد

رنگ زرد نیز نمایانگر حس گرمای خوشایندی است که می تواند در یک روز تابستانی حس و حال خوبی در ما ایجاد کند. رنگ زرد عاملی برای ایجاد احساس خوشحالی و خوش ‌بینی هستند و گزینه ای مناسب برای استفاده در قسمت نشیمن هستند. البته به خاطر بسپارید که منظور رنگ زرد براق نیست بلکه می توانید در قسمت هایی از رنگ زرد روشن یا مایل به کرمی استفاده کرده و چند عنصر زرد رنگ همچون گلدان نیز در دکوراسیون خانه خود قرار دهید. رنگ زرد به گونه ای شادی و انرژی را به شما هدیه می‌ کند.

همچنین این رنگ منجر به خوش خلق ‌تر شدن شما می شود و باعث می شود که مشکلات خود را فراموش کنید و جرات شما را برای ابراز وجود بیشتر می کند. استفاده از رنگ زرد در باشگاه یا سالن ورزش نیز انتخاب مناسبی می باشد. به طور کلی رنگ ‌های زرد و نارنجی، رنگ‌ و بویی دوستانه و صمیمی به فضا می ‌بخشند.

  • رنگ نارنجی

چنانچه قصد دارید به فضای اطراف محل زندگی خود انرژی و شور اضافه کنید می توانید از رنگ نارنجی بهره ببرید. استفاده از رنگ نارنجی، گزینه ای بسیار مناسب برای افرادی می باشد که افسرده و دل گیر هستند. این رنگ، فضا را مملو از انرژیِ مثبت کرده و از بهترین گزینه ‌ها برای اتاق کودک می باشد.

این رنگ فضا را گرم و شاد می کنند. می توانید یک دیوار را با عناصری به رنگ نارنجی تزیین کنید و از آن لذت ببرید. چنانچه در رنگ ‌آمیزی دیوارهای خانه، از رنگ‌ هایی همچون بژ یا قهوه ‌ای مایل به زرد استفاده کرده اید می توانید با استفاده از پردۀ نارنجی، کوسن نارنجی یا فرش نارنجی جذابیت محیط را دو چندان کنید.