• خانه
  • مقالات
  • با جا به جایی های میلیمتری، دکوراسیون خانه را عوض کنید
دکوراسیون خانه

با جا به جایی های میلیمتری، دکوراسیون خانه را عوض کنید

یکی از بهترین کارهایی که می توانیم برای تغییر روحیه و حال و هوای خودمان انجام دهیم، تغییر محیط اطراف مان است. بسیاری از بانوان خانه دار که بیشتر وقت خود را در منزل می گذرانند، ادعا می کنند با کوچکترین و کمترین تغییر در چیدمان منزل حال و هوای روحی شان به طرز عجیبی بهتر می شود. پس بهتر است چند نکته را در خصوص تغییر دکوراسیون یاد بگیرید و هر از چند گاهی آن ها را در خانه و یا حتی در محل کارتان اجرا کنید تا انرژی بیشتری از محیط اطراف تان بگیرید.

اگر هم قصد خرید ساختمان تجاری در اصفهان را دارید، توصیه می کنیم از سایت املاک زمین بهره ببرید تا بتوانید ساختمانی را خریداری کنید که با سلیقه خود دکوراسیون آن را تغییر دهید.

با دکوراسیون داخلی کمی آشنا شوید

قرار نیست برای تغییر دکوراسیون خانه تان به دانشگاه بروید و در رشته طراحی دکوراسیون داخلی تحصیل کنید. این کار را به حرفه ای هایی بسپارید که می خواهند از این طریق کسب درآمد کنند و اماکن خاص را قرار است طراحی کنند. شما به عنوان افرادی که بیشتر وقت خود را در محیط خانه و یا حتی محل کار می گذرانید، با دانستن حتی چند نکته کوچک هم می توانید، تغییرات بزرگی هم در چیدمان منزل و هم در روحیه خود، ایجاد کنید. پس اجازه دهید، یک توضیح مختصر و ساده درباره طراحی دکوراسیون داخلی به شما دهیم تا به کمک آن بهتر بتوانید درباره چیدمان منزل خود تصمیم گیری کنید.

دکوراسیون خانه
دکوراسیون خانه

دکوراسیون داخلی درواقع هنری است که به واسطه آن می توانید چیدمان فضای داخلی ساختمان را به نوعی تغییر دهید که اهداف خاصی را دنبال کند. اهدافی که معمولا برای دکوراسیون داخلی تعیین می شود، رسیدن به آرامش، زیبایی و سلامت روحی می باشد تا به هر حال افرادی که در آن محیط حضور دارند، بتوانند بهترین تاثیر را از محیط اطراف خود بگیرند.

حالا طراح دکوراسیون داخلی دقیقا همان فردی است که این وظیفه مهم را بر عهده می گیرد و وظیفه دارد با تحقیق و بررسی، برنامه ریزی و هماهنگی و البته شناسایی نیاز ها و علائق مشتری ها، محیطی را برای آن ها رقم بزند، که او را به تمامی نیاز هایش برساند.

تا همین جا درباره دکوراسیون داخلی بدانید، کافی است. نمی خواهیم شما را درگیر مسائل تخصصی و حرفه ای این رشته کنیم. در ادامه قصد داریم چند نکته ریز و جالب را برای شما عنوان کنیم که به واسطه آن ها می توانید خیلی راحت و سریع منزل خود را به همان شکلی که دوست دارید، چیدمان کنید و درواقع تغییر دکوراسیون بدهید. پس تا انتها با ما همراه باشید…

با این نکات حال و هوایی تازه در منزل خود تجربه کنید

اگر از طراحی و چیدمان کنونی منزل خود خسته شده اید و یا زمانی که پا در منزل می گذارید، احساس راحتی ندارید، وقت آن رسیده است که به فکر تغییر دکوراسیون داخلی خود باشید. بسیاری از ما ایرانی ها عادت داریم، تنها زمان نوروز و در فصل بهار دکوراسیون خانه را عوض کنیم.

اگر خوب فکر کنید، خواهید دید که در آن زمان چقدر همه اعضای خانه احساس خوب و شادی دارند. پس بیایید از این به بعد تصمیم بگیرید، به جای تغییر دکوراسیون خانه تنها در فصل بهار، در ابتدای هر فصل یک تغییرات جدید در دکوراسیون خانه ایجاد کنید، تا این حس خوب همیشه در شما زنده باشد.

بعضی از افراد هم فکر می کنند، تغییر دکوراسیون دادن منزل کاری خیلی سخت و پیچیده است و ممکن است باعث بهم ریختگی ها و یا حتی تحمیل هزینه های زیادی شود. اتفاقا مقاله امروز ما روی سخنش با همین افرادی است که تغییر دکوراسیون خانه را امری دشوار و پیچیده تلقی می کنند. کافی است در ادامه با این روش ها آشنا شوید، تا ببینید تغییر دکوراسیون خانه دادن آنقدر ها هم سخت و پیچیده نیست. اما از کجا شروع کنیم؟؟؟

تغییر کاور روی مبل یا حتی به سادگی خرید کوسن های نو

یکی از کارهایی که می توانید برای تغییر دکوراسیون خانه انجام دهید، تغییر کاور و یا پارچه های مبل ها است. نسبت به خرید یک دست مبل جدید، تغییر پارچه رویه آن ها قطعا به صرفه تر می باشد و می تواند جان تازه ای به منزل شما و دکوراسیون آن بدهد.

اما یک راه از این ساده تر هم وجود دارد، یا می توانید خیلی راحت قدم در فروشگاه های مختلف بگذارید و چند تا کوسن رنگارنگ و زیبا خریداری کنید و یا می توانید، اگر خودتان خیاطی بلد هستید و وقت آن را دارید، با خرید پارچه های مورد نظرتان، دست به طراحی و دوخت کوسن های جدید برای روی مبل ها کنید.

وقتی می گوییم با چند تغییر میلیمتری به دکوراسیون منزل تان را عوض کنید، دقیقا منظورمان همین است. خیلی راحت می توانید با انتخاب چند کوسن زیبا و جایگزین کردن آن ها با کوسن های قبلی یک حال و هوای تازه و جدید، به منزل خود بدهید.این یکی از سریع ترین راه هایی است که می توانید به تغییر دکوراسیون برسید. البته فراموش نکنید که انتخاب رنگ کوسن ها اهمیت زیادی دارد و باید در انتخاب آن ها دقت کنید.

اضافه کردن آینه به دکوراسیون خانه

افرادی که نگران تغییر دکوراسیون و پیچیدگی های آن بودند، مگر آسان تر از خرید و نصب یک آینه در منزل هم وجود دارد؟ شما به راحتی می توانید با اضافه کردن آینه به دکوراسیون خانه یک حس جدید و نو را در منزل ایجاد کنید.از همه مهم تر این تغییر هزینه زیادی برای شما به همراه ندارد. فکر نکنید آینه ها فقط برای این هستند که ما هر روز خودمان را در آن ها نگاه و وارسی کنیم.

آینه ها در طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت بسیار زیادی دارند و کمک زیادی به بهبود فضا می کنند، چرا که با انعکاس تصاویر خانه باعث می شوند، فضای اطراف بزرگتر به نظر آیند و البته عاملی هستند برای پخش نور در محیط.

دکوراسیون خانه
دکوراسیون خانه

شلف ها و قفسه ها را جدی بگیرید

اگر سن تان قد دهد، در زمان های قدیم در خانه مادربزرگ ها همیشه تاقچه هایی بود که روی آن ها پر بود از وسایل زیبا و کاربردی. امروزه آن طاقچه ها جای خود را به شلف ها و قفسه ها داده اند. طراحی های مدرن امروزی، باعث شده اند نه تنها بتوانیم از شلف ها استفاده های کاربردی بکنیم، بلکه یک حس زیبایی هم به دکوراسیون منزل مان اضافه کنیم. علاوه بر این از شلف ها می توانیم برای پر کردن دیوار های خالی استفاده کنید. اگر از قفسه های چوبی استفاده کنید، حس تازگی را نیز وارد منزل خود کرده اید.

به فکر رنگ دیوار ها باشید

یکی از کارها و قدم های بزرگی که می توانیم برای تغییر دکوراسیون مان انجام دهیم، تغییر رنگ دیوار ها است. در بازار ساختمانی امروز، موارد زیادی هستند که می توانید روی دیوار ها استفاده کنید، مانند رنگ، کاغذ دیواری، سنگ و یا حتی ورق های چوبی تزئینی.

بسته به سلیقه خود و البته دکوراسیون منزل تان می توانید یکی از این موارد را انتخاب کنید و از زیبایی آن ها لذت ببرید. شاید این روز ها کمتر کسی به سراغ رنگ کردن دیوار ها برود، چرا ه درد سر های آن بیشتر است و شاید تمیز ترین و البته سریع ترین کاری که می توانید روی دیوار ها انجام دهید، کاغذ دیواری است. به هر حال تصمیم با خودتان است.

دکوراسیون خانه
دکوراسیون خانه

به فکر منابع آب هم باشید!

یکی از مواردی که در هر خانه ای بیشتر از همه به چشم می خورد، شیر آلات است. هر فردی که در آشپزخانه است، هر فردی که وارد سرویس های بهداشتی می شود، به محض اینکه می خواهد آب را باز کند، به شیرآلات نگاه می کند. آیا شیرآلاتی که در حال حاضر از آنها استفاده می کنید، سالم هستند؟ آب را هدر نمی دهند؟

گاهی اوقات ضروری است که برای جلوگیری از هدررفت آب نسبت به تعمیر و یا تغییر شیرآلات اقدام کنیم. اما همیشه هم تنها هدف این نیست، گاهی برای تغییر دکوراسیون خانه و جان بخشیدن به منزل لازم و ضروری است که از شیرآلات جدید، مدرن و متنوع تر استفاده کنیم.

اضافه کردن گل و گیاه به منزل

یکی ازبهترین کارهایی که می توانید برای تغییر دکوراسیون خانه خود انجام دهید، اضافه کردن گل و گیاه به خانه است. گل ها و گیاهان در خانه، حس تازگی خاصی به منزل می دهند و به شدت حال و هوای خانه شما را تغییرم ی دهند. علاوه بر این انرژی مثبتی که این گیاهان به شما می دهند، از هر چیزی ارزشمند تر است و نباید این انرژی را دست کم بگیرید.

خیلی راحت می توانید چند گل آپارتمانی انتخاب کنید و یا اگر از نور کافی در خانه برخوردار هستید، گل های دیگری را در پشت پنجره ها و بچینید و از تماشای آن ها لذت ببرید. حتی می توانید از استند های گلی که این روز ها باب شده اند، استفاده کنید و با قرار دادن آن ها در یک گوشه از منزل، حس باغچه را برای خود در منزل تداعی کنید.

تغییر رنگ کابینت ها

یکی از ساده ترین کارهایی که می توانید برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه انجام دهید، تغییر رنگ درب های کابینت ها است. برای این کار هم می توانید آن را رنگ کنید و هم می توانید از روکش های چسبی در طرح ها و انواع مختلف استفاده کنید و یک آشپزخانه جدید برای خود خلق کنید و از زیبایی های آن لذت ببرید و با انرژی و انگیزه و البته عشق بیشتر در این آشپزخانه برای خود و خانواده تان، آشپزی کنید…

املاک زمین به عنوان یک وب سایت خرید و فروش ملک در سطح اصفهان، با نیاز های شما به خوبی آشنا است و می تواند راهنمای خوبی برای شما در این حوزه باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید کلمه املاک را به ۳۰۰۰۶۰۱۶ ارسال کنید.