چگونگی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

چگونگی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

دکور کردن و چینش خانه های کوچک معمولا کاری بسیار دشوار است که از عهده هر کسی بر نمی آید. چراکه در این گونه خانه‌ها معمولاً فضای بسیار کمی موجود بوده و آزادی عمل برای قرار دادن وسایل دلخواه در آن وجود ندارد. به همین علت است که در بسیاری از موارد برای طراحی دکوراسیون داخلی منازل کوچک به مشکل برخورد کرده و به راحتی نمی توانید آن را مدیریت کنید.


 

در چنین فضاهایی استفاده از هر سانتیمتر فضای خانه اهمیت خاصی دارد چرا که بایستی بتوانید از ذره ذره ی فضای خانه ی ‌کوچک نهایت استفاده را بکنید. در طراحی دکوراسیون داخلی راهکارهای بسیاری وجود دارد که شما می‌توانید از طریق به کارگیری آنها دکوراسیون منازل کوچک خود را به راحتی انجام داده و فضای گرم و صمیمی برای خود درست کنید.

پس اگر خانه ی کوچک دارید و دوست دارید که محیطی زیبا و جذاب در آن درست کنید، قطعاً بایستی از راهکار ها و ترفند های طراحی دکوراسیون داخلی کمک بگیرید. البته به کارگیری راهکار های طراحی دکوراسیون داخلی تنها در سایه ی کمک گرفتن از افراد صاحب نظر در این زمینه خصوصاً معماران و طراحان دکوراسیون داخلی امکان پذیر است، چرا که این مبحث آنقدر پیچیده و وسیع است که شما تنها با یک پرس و جو نمی‌توانید این ترفندها را یاد گرفته و به کار گیرید.

لذا بهتر است برای این که بتوانید فضای خانه ی خود را گرم و صمیمی تر کنید با یک طراح دکوراسیون داخلی مشورت کرده و کارهای دکوراسیون داخلی خود را به وی بسپارید. تیم مشاورین تخصصی املاک زمین آماده ی پاسخگویی در زمینه های مختلف معماری، نقشه کشی، طراحی دکوراسیون داخلی، خرید و فروش املاک و … خواهد بود. پس با ما همراه شوید و از ریزه کاری ها و ترفندهای خاص طراحی دکوراسیون داخلی مطلع شوید.
همیشه فضای خانه را مرتب نگه دارید.

می توان گفت که مردمان اصفهان از آن گروه افرادی هستند که به رنگ و نوع دکور منازل بسیار اهمیت می دهند. حال این حالت ممکن است بر اساس چشم و هم چشمی خانم ها اتفاق افتاده باشد. اما یکی از نکاتی که قبل از انجام دکوراسیون داخلی باید به آن توجه شود، خرید آپارتمان در اصفهان است که باید با مشورت گرفتن از یک مشاور املاک با تجربه و حرفه ای صورت گیرد.

یکی از اصول اصلی طراحی داخلی و دکوراسیون آن در منازل کوچک، مرتب بودن فضای خانه است. البته الهام گیری از اصول فنگ شویی در این نوع منازل برای چینش منازل کوچک بسیار کمک کننده خواهد شد چرا که قطعا می توانید از ذره ذره ی فضای خانه ی خود استفاده کنید.در این گونه منازل هر چقدر فضای خانه مرتب تر و خلوت تر باشد احساس راحتی و امنیت بیشتری به شما دست خواهد داد. پس فضای منازل کوچک را حتماً مرتب نگه داشته و آنها را خلوت کنید.

چگونگی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک
چگونگی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

از دیوارها به منظور دکوراسیون داخلی منازل کوچک کمک بگیرید

بسیاری از افراد برای چینش خانه ی خود و همچنین طراحی دکوراسیون آن فقط به فضای کف خانه و گاهاً سقف ها اهمیت می دهند که این مسئله کاملاً غلط است چرا که دیوارها فضای بالقوه ی بسیار مناسبی برای جایدهی قفسه ی کتاب یا قفسه لوازم خانگی را در خود دارند، حتی دیوار اتاق هایی که مبلمان در کنار آنها چیده شده است می‌تواند فضای بسیار زیبا و مناسبی برای قرار دادن طاقچه های چوبی باشد به شکلی که تمامی وسایل تزیینی در آن قرار گیرد.

وجود دیوار در دکوراسیون داخلی منازل کوچک نقش بسیار ضروری و پر اهمیتی دارند که در ادامه ی مقاله باز هم به آنها خواهیم پرداخت. پس با سایت املاک زمین همراه باشید. ا گر تا به حال از کارآیی دیوارهای منازل تان غافل شده اید همین حالا دست به کار شوید و یک طرح بسیار جالب و جذاب برای جایدهی قفسه ی دیواری خود پیدا کنید اصلاً مهم نیست که از قفسه های گران قیمت و آنتیک استفاده کنید. تا می توانید با کمی خلاقیت و استفاده از وسایل ارزان قیمت به راحتی دکور خانه تان را نو و زیبا کنید.

از فضای زیر پله‌ غافل نشوید

اگر در خانه تان قسمت مخصوص به پله وجود دارد به شکلی که پله هایی به طبقه های دیگر دارید حتما از فضاهای زیبای زیر پله استفاده کنید. حالا شاید این سوال در ذهن تان به وجود آید که چگونه می توان از فضای زیرپله نهایت استفاده را کرد و این که فضاهای زیر پله چه کاربردی دارد.

به عنوان یک مشاور طراحی دکوراسیون داخلی به شما می گویم که کاربرد این گونه فضاها در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار زیاد است به شکلی که شما می توانید در این گونه فضاها، کمدها و یا کشوهای دیواری تعبیه کرده و فضای آن را به چیدمانی دل انگیز تبدیل کنید.

در واقع می توانید در این گونه فضاها جاکفشی و جالباسی درست کرده و کمبود جای خود در مکانهای دیگر را جبران کنید. درست کردن کمد و جاکفشی زیر پله یکی از از متداول ترین روش های مدرن برای استفاده از فضاهای داخلی منازل کوچک است.

علاوه بر موارد گفته شده حتی می‌توانید قفسه ‌کتاب کوچکی در این فضا بسازید و زیر پله خانه تان را تبدیل به مکانی دنج و زیبا برای کتابخانه کنید. حتی اگر فضای زیر پله شما بزرگ باشد میتوانید در این محوطه میز کوچکی برای دورهمی های دوستانه قرار دهید تا بتوانید قهوه گرمی نیز میل کنید. مطمئنا چنین چینشی جذاب است. اینطور نیست؟

چگونگی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک
چگونگی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

پرده ی اتاق‌ها را در بالاترین مکان ممکن نصب کنید

رازی بسیار کوچک اما در عین حال ضروری ما بین بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی منازل کوچک وجود دارد که ما با شما در میان می گذاریم و آن راز این است که هر چقدر بتوانید پرده ها را به سقف ها نزدیک تر نصب کنید، خانه بسیار بزرگ تر به نظر می آید.

پس این نکته مهم را حین خرید پرده و همچنین نصب آن در نظر بگیرید چرا که بزرگتر نشان دادن فضاهای خانه خصوصاً اتاق پذیرایی که جای پرترددی است نسبت به سایر فضاها بسیار پر اهمیت تر است.
بر خرید وسایل هوشمند تمرکز کنید.

اگر فضای خانه ی کوچکی دارید به راحتی می‌توانید حین خرید اثاثیه و لوازم منزل به این نکته دقت کرده و لوازمی تهیه کنید که دو منظوره بوده و یا اصطلاحاً هوشمند ساخته شده اند. منظور ما از وسایل هوشمند در این قسمت، خرید وسایلی مانند تخت خوابی یا مبل هایی است که دو منظوره هستند که فضاهای پنهانی بسیاری را در خود جای داده اند.

به راحتی می توانید با خرید تخت خواب های دو نفره ای که باکس های بزرگی زیر آنها وجود دارد و یا اینکه مبلمان هایی که تختخواب شو هستند و باکس های متعددی در مبلمان های تک نفره آنها وجود دارد می توانید کمبود غذای خود را جبران کنید چرا که اگر بتوانید مبلمان یا تختخواب مناسبی خریداری کنید، واقعاً نیازتان به تهیه ی کمد دیواری در اتاق کوچک از بین خواهد رفت. با خرید وسایل هوشمند می توانید کمبود جا و فضای مناسب در داخل خانه کوچک تان را جبران کنید.

استفاده از آینه در فضای خانه را فراموش نکنید.

همانطور که می‌دانید انعکاسی که آینه ایجاد می کند مطمئناً باعث بزرگ تر جلوه دادن منزل شما می شود که البته به علت خطای چشم است. علاوه بر موارد گفته شده آینه تاثیر بسیار زیادی در نورپردازی منازل خصوصاً منازل کوچک دارد. بنابراین در طراحی و دکوراسیون این گونه منازل بهتر است که هر چقدر می توانید از آینه استفاده کنید. مثلاً آیینه های مختلفی به دیوارهای راهرو زده و یا اینکه با آینه ی قدی بزرگ سرتاسر دیوار خود را بپوشاند. بدین ترتیب میتوانید فضای خانه ی خود را بسیار بزرگتر نشان دهید.

از فضای کمدهایتان نهایت استفاده را ببرید

کفش ها فضای زیادی را از شما می گیرد به خصوص اگر ورودی خانه جاکفشی بزرگ و مناسبی نداشته باشید. باز هم در چنین شرایطی می‌توانید از فضای کمدهای اتاق تان نهایت استفاده را ببرید. بدین منظور می‌توانید پایین کمدهای اتاق خواب تان را به قفسه های بزرگ تبدیل کنید که برای کفش ها مناسب باشد. بر روی در کمد آویزهایی برای آویختن کیف و لوازم تزیینی خود در نظر بگیرید در واقع می توانید بدون اینکه فضای داخلی کمد را شلوغ کنید، از آن استفاده ی بیشتری کنید.

چگونگی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک
چگونگی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

از وسایل رنگی استفاده کنید

از به کار بردن لوازم خانگی رنگی در فضای منزل خود نترسید و این جسارت را بخرج دهید. البته از تمامی لوازم خانگی به رنگ های مختلف در فضای خانه اتان با در نظر گرفتن هارمونی خاص رنگ ها استفاده کنید. کوسن های رنگی روی، مبل روتختی های اتاق خوابتان و یا حتی پرده های رنگی گزینه مناسبی برای انتخاب خواهند بود رنگ های شاد و گرم می‌تواند فضای یک خانه ی کوچک را تبدیل به یک فضای گرم و صمیمی کند.

یک ایده بسیار جالب و خلاقانه این است که سقف اتاق اینگونه منازل را متفاوت از دیوارها رنگ بزنید. البته در نظر داشته باشید که هر چه رنگ های به کار رفته در دکوراسیون خانه های کوچک، روشن تر باشد، فضای آن بزرگ تر جلوه می داده می شود البته باز هم رعایت کردن هارمونی رنگ ها نیز در این زمینه بسیار موثر است.

حال که با تعدادی از ترفندهای چینش و دکوراسیون داخلی منازل کوچک آشنا شدید اگر می خواهید که منزل کوچک خود را به بهترین نحو و شیوه ی ممکن طراحی کنید و یا اینکه دوست دارید  تغییر دکوراسیون داخلی منزل انجام دهید با تیم مشاورین زبده و متخصص ما در سایت املاک زمین همراه شوید. سایت املاک زمین با به کارگیری متخصصین و طراحان زبده دکوراسیون داخلی همواره در کنار شما خواهند بود تا بهترین ایده ها را در منازل و فضای زندگی تان به تصویر بکشند. پس با ما همراه باشید و لذت زندگی در این گونه فضاها را از آن خود کنید. املاک زمین به عنوان یک وب سایت خرید و فروش مستغلات در سطح اصفهان، با نیاز های شما به خوبی آشنا است و می تواند راهنمای خوبی برای شما در این حوزه باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید کلمه املاک را به ۳۰۰۰۶۰۱۶ ارسال کنید