اسباب کشی راحت

اسباب کشی راحت با رعایت این ۶ نکته

همه ما در طول عمر خود حداقل برای یک بار هم که شده مجبور به اسباب کشی می شویم. از بسیاری جهات اسباب کشی می تواند مزایای زیادی برای ما به همراه داشته باشد. اما اگر نتوانید اسباب کشی تان را به خوبی مدیریت کنید، ممکن است این کار برای تان چالش بر انگیز باشد. امروز در این مقاله قصد داریم شما را با چند نکته مهم برای داشتن اسباب کشی راحت آشنا کنیم. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

برای اینکه هر کاری را به بهترین نحو انجام دهید، لازم است که آشنایی کاملی با آن کار داشته باشید. فرقی هم نمی کند چه کاری باشد. به هر حال دانستن و یاد گرفتن یک سری تکنیک ها به شما در انجام بهتر هر کاری کمک زیادی می کند.

این موضوع در خصوص اسباب کشی و خصوصا اسباب کشی راحت هم صدق می کند. اگر بدانید چطور وسایل تان را بسته بندی کنید، چطور آن ها را جابجا کنید و چطور برای یک اسباب کشی منظم برنامه ریزی کنید، در نهایت بدون هیچ مشکلی می توانید به منزل و یا محل کار تازه خود بروید.

اما اگر این موضوعات را ندانید، اسباب کشی می تواند برای شما خسارت هایی به همراه داشته باشد که قطعا این چیزی نیست که شما بخواهید رخ دهد. پس باید به فکر ساده تر کردن اسباب کشی تان باشید و بدانید چطور چیدمان منزل را انجام دهید تا زودتر بهم ریختگی های اسباب کشی تمام شود و آرامش به محیط شما باز گردد و یک اسباب کشی راحت را تجربه کنید.

حتما شما هم با این شرایط مواجه شده اید که هرچه کارتن ها را باز می کنید و وسایل را در جای خود قرار می دهید، تمام نمی شود و همچنان سالن شما بهم ریخته و پر از وسایل اضافی و بلا تکلیف است. با ما همراه باشید تا ببینیم با این همه کارتن و وسایل بهم ریخته چکار باید بکنیم.

اسباب کشی راحت
اسباب کشی راحت

با این نکات به راحتی آب خوردن اسباب کشی کنید

برای اینکه یک اسباب کشی راحت و منظم داشته باشیم لازم است که یک برنامه ریزی دقیقی هم برای آن داشته باشیم. نکاتی که در ادامه عنوان می کنیم، می توانیم بدون آسیب زدن به وسایل تان و البته بدون خستگی وسایل تان را جا به جا کنید و یک اسباب کشی راحت داشته باشید.

نکته اول: برای اسباب کشی راحت زمان را از دست ندهید

اولین نکته ای که برای اسباب کشی راحت باید در نظر بگیرید، زمان بندی درست است. اگر می خواهید اسباب کشی شما راحت و سریع انجام شود، باید هرچه سریع تر شروع کنید. هرچه زود تر دست به کار شوید، هم کارتان زودتر تمام می شود و هم با آرامش و نظم بیشتری می توانید کار کنید.

با این کار می توانید در کمتر از یک هفته تمام کار های تان را انجام دهید و همه وسایل را بسته بندی کرده باشید. زمانی که شما برای اسباب کشی برنامه ریزی دقیقی داشته باشید، می توانید تمام کار ها را کنترل شده انجام دهید.

ما توصیه می کنیم قبل از شروع یک لیستی از وسایلی که دیگر نیازی ندارید تهیه کنید و قبل از اینکه شروع به بسته بندی وسایل خود کنید، آن را دور بریزید و یا اگر وسایلی است که به کار شما نمی آید ولی شاید برای فرد دیگری کاربرد داشته باشد، به دیگری ببخشید.

حتی می توانید وسایلی که دیگر به آن ها نیاز ندارید را به صورت آنلاین بفروشید و یا حتی یکی از اتاق ها را خالی کنید و در نهایت که وسایل تان را جمع کردید، آن ها را در آن اتاق به حراج بگذارید. مطمئن باشید وقتی خانه خالی شد، از پیشرفت خود قدردانی خواهید کرد.

اسباب کشی راحت
اسباب کشی راحت

نکته دوم: نظم بخشیدن

بعد از اینکه زمانی را برای شروع جمع کردن وسایل انتخاب کردید و دست به کار شدید، نکته مهمی که پیش می آید رعایت نظم است، اگر نه با یک بهم ریختگی وحشتناک مواجه می شوید که چیزی جز سرگردانی برای شما به همراه ندارد. بهتر است اتاق به اتاق شروع کنید و از ریختن تمامی وسایل وسط سالن جدا خودداری کنید.

در میان وسایل ما، یک سری وسیله هستند که ما همیشه و هر روز به آن ها نیاز داریم. این وسایل را مشخص کنید. این ها دقیقا همان چیز هایی هستند که نمی توانید فعلا در بسته بندی ها و کارتن ها قرار شان دهید. اما یک سری وسیله هم داریم که اگر یک هفته در کارتن باشند، خللی در کار ما ایجاد نمی کنند.

برای اینکه مجبور نشوید وسایل بسته بندی شده و کارتن شده را باز کنید و تمام محتویات آن ها را وسط سالن بریزید، بهتر است این دو دسته از وسایل را مشخص کنید و با تفکیک کامل اقدام به بسته بندی آن ها کنید تا با این مشکل مواجه نشوید. مراقب باشید اگر قرار است از یک منزل بزرگ به منزل کوچکتری بروید، باید حتما یک برنامه برای جا دادن وسایل تان در منزل جدید داشته باشید و حتما به فکر کم کردن وسایل تان باشید.

حتی اگر یه وسیله خیلی کوچک دارید که سالی یک بار هم از آن استفاده نمی کنید، بهترین کار این است که آن را از دایره وسایل منزل خود دور کنید. به همین راحتی! با خودتان بگویید وقتی از آن هیچ استفاده ای نمی کنم اصلا چرا باید آن را داشته باشم؟

با این کار نه تنها از وسایل خود می کاهید، بلکه به ذهن خود تان هم یک نظم خاص می بخشید و در نهایت می توانید این نظم را وارد برنامه اسباب کشی تان هم بکنید.

نکته سوم: فروش یا اهدا وسایل اضافی

بعد از برنامه ریزی زمانی و نظم بخشیدن به کار ها نوبت به حذف وسایل اضافی می رسد. برای این کار هم در گام های قبلی راهنمایی هایی به شما کردیم. پس این موضوع را جدی بگیرید و خودتان را برای دور ریختن یک سری وسیله اضافی آماده کنید.

اگر این موضوع را در خلال اسباب کشی خود جدی بگیرید، بسیاری از مشکلات بعد از اسباب کشی را نخواهید داشت.

نگران نباشید، شما تنها قرار است وسایلی که به آن ها نیازی ندارید و فقط جای شما را تنگ کرده اند را بفروشید و یا به دیگران اهدا کنید. حتی می توانید وسایل گران قیمت خود را بفروشید و به جای آن ها وسایل کاربردی تر ارزان قیمت خریداری کنید.

پس با دید مثبت و بهتر شدن به این موضوع نگاه کنید تا سختی این کار برای شما راحت تر شود.

نکته چهارم: نظم و چیدمان انباری ها را جدی بگیرید

بسیاری از منازل امروزی دارای انباری هستند. اما به دلیل اینکه فضا امروزه در ساختمان ها اهمیت زیادی دارد، معمولا انباری ها خیلی کوچک هستند. توصیه ما به شما این است که در حین بسته بندی وسایل تان، تمام آنچه که باید در انباری قرار گیرد را نیز از قبل مشخص کنید و آن ها را در کارتن های مشخصی قرار دهید.

اگر فرصت دارید، ابتدا انباری منزل جدید را تمیز کرده و برای آن قفسه تهیه کنید. سپس در اولین فرصت وسایلی که باید در انباری قرار گیرد را به آن جا برده و چیدمان انباری را شروع کنید. با این کار در روز اسباب کشی اصلی خواهید دید که چقدر از کار ها جلو هستید.

نکته پنجم: نام نویسی کارتن ها

یکی از بهترین کار هایی که می توانید برای نظم بخشیدن به اسباب کشی خود انجام دهید این است که کارتن ها و وسایل جمع شده را با رنگ، برچسب و یا نوشته تفکیک کنید. مثلا می توانید روی کارتن هایی که وسایل اتاق خواب در آن ها است، رنگ مشخصی بزنید و وسایل آشپزخانه را با رنگ دیگری مشخص کنید.

زمانی که وسایل را به محل جدید می برید، خواهید دید که این کار چقدر به نفع شما می باشد. با این روش خیلی سریع می توانید هر کارتنی را در محل خود قرار دهید و بعدا سر فرصت یکی یکی آن ها را باز کنید و وسایلش را در جای خود قرار دهید.

در ضمن اگر نیاز به وسیله خاصی داشتید، با این روش خیلی راحت تر می توانید آن ها را پیدا کنید. پس نام نویسی روی کارتن ها و یا برچسب گذاری آن ها را برای داشتن یک اسباب کشی راحت حتما جدی بگیرید.

اسباب کشی راحت
اسباب کشی راحت

نکته ششم: تقسیم بندی وظایف

برای داشتن یک اسباب کشی راحت لازم است که کار را به صورت تیمی و گروهی انجام دهید. اسباب کشی راحت زمانی که تقسیم وظایف کنید بسیار دلچسب خواهد شد.

بهتر است بچه ها را مسئول جمع کردن وسایل اتاق های خود کنید. خانم خانه هم می توانید بسته بندی وسایل آشپزخانه را به عهده بگیرد. پدر خانواده هم باید به فکر تهیه کارتن، جابجایی آن ها، بسته بندی و امنیت سلامت آن ها باشد.

با این کار، اسباب کشی راحت را تجربه خواهید کرد. اما شاید هم قرار شما به تنهایی اسباب کشی کنید و یا هیچ کسی نیست که به شما در این کار کمک کند.

توصیه می کنیم اگر در این وضعیت هستید به هیچ وجه تصمیم نگیرید که همه کار ها را با هم انجام دهید. بهترین کار این است که برنامه زمانی را جدی بگیرید تا زمان بیشتری برای انجام کار ها داشته باشید و بتوانید در آرامش کار را شروع کنید.

پس کار جمع کردن وسایل را قدم به قدم، کمد به کمد، اتاق به اتاق و ناحیه به ناحیه شروع کنید تا از بهم ریختگی و آشفتگی و البته خستگی خودتان در امان باشید. تا زمانی که کار یک اتاق تمام نشده به سراغ محل دیگری نروید.

بعد از اینکه کار بسته بندی هر اتاق و کمد و یا هر بخشی تمام شد، نام نویسی روی کارتن ها و یا برچسب زدن روی آن ها را هم فراموش نکنید.

همان طور که می دانید قبل از ساخت خانه باید به اموری همچون خرید زمین توجه کنید. با توجه به اینکه سایت املاک زمین در محدوده اصفهان فعالیت دارد، می توانید برای راحت تر انجام شدن کار خود به این سایت سر بزنید. املاک زمین به عنوان یک وب سایت خرید و فروش زمین در سطح اصفهان، با نیاز های شما به خوبی آشنا است و می تواند راهنمای خوبی برای شما در این حوزه باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید کلمه املاک را به ۳۰۰۰۶۰۱۶ ارسال کنید.