اجاره ی یک دفتر کار

برای اجاره ی یک دفتر کار به این نکات توجه کنید

مسلما همه این را می دانید، فضاهایی که هریک از ما در آن ها قرارمی گیریم تاثیر بسیار زیادی در میزان کارایی و در نتیجه بهره وری ما خواهند داشت. یکی از مهم ترین این محیط ها، محیط کار است که تا بیست درصد می توانند به تضعیف یا تقویت عملکرد کارکنان بپردازند.

این بدین منظور است که اجاره یا خرید یک دفتر می ‌تواند یک نقطه بسیار مهم در کسب و کار شما باشد. شما می توانید با در نظر گرفتن ویژگی، موقعیت و زمین، بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید.

از آن جایی که اغلب افراد به جای خرید اقدام به اجاره ی دفتر کار می کنند، پس بهتر است پیش از هر اقدامی تحقیق و بررسی ‌های لازم را انجام دهید چرا که این مکان در واقع محل کسب و کار شما و رشد شما و کارکنان ‌تان است. ما در این مطلب قصد داریم به بررسی تک به تک این ویژگی ها بپردازیم و شما را در انتخاب بهترین دفتر کار راهنمایی کنیم. با ما همراه باشید…

در حالت کلی باید ملکی انتخاب شود که از نظر موقعیت مکانی برای ساختمان اداری مناسب باشد. پس توصیه می کنیم اگر اصفهانی هستید، به بخش خرید و فروش املاک در اصفهان زیر نظر املاک زمین سر بزنید.

اجاره ی یک دفتر کار
اجاره ی یک دفتر کار

ویژگی دفتر کار ایده ‌آل برای اجاره و خرید دفتر کار

شما به عنوان یک کارفرما یا صاحب کسب و کار همیشه در اجاره ی دفتر کار باید به این موضوع توجه داشته باشید که تجارت و فعالیت شما در هر اندازه ‌ای باشد نیاز دارید که تمام توان تان را برای بالا نگه داشتن بهره وری و استفاده از خلاقیت و نوآوری به کار بگیرید.

با توجه به مطالعاتی که تا به امروز دانشمندان انجام داده اند، طراحی یک دفتر کار ایده آل می تواند یکی از مهم ترین راه ها برای بالا بردن میزان خلاقیت و بهره وری در کار باشد. این نیز بدان معناست که روحیه کارمندان با استفاده از ایجاد یک فضای آرامش بخش تقویت شود. با هم چند ویژگی مهم یک دفتر کار ایده آل را بررسی می کنیم:

  • به میزان روشنایی توجه کنید

چه قصد خرید یک دفتر کار را داشته باشید و چه اجاره ی آن در هر صورت باید کیفیت روشنایی دفتر در آن منطقه را به طور دقیق بررسی کنید. تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده اند این طور نشان می دهند که درصورت بهره مندی فضای کاری از روشنایی طبیعی، میزان بازدهی کار در بین کارمندان به میزان بسیار زیادی افزایش می یابد. با این کار حوادث ناشی از نور کم در محیط کار نیز کمتر شده و به ایمنی بیشتر کمک می‌ کند.

اجاره ی یک دفتر کار
اجاره ی یک دفتر کار

بهتر است برای اجاره دفتر کار به آن دسته از مکان های اداری سر بزنید که نور گیر بوده و تعداد پنجره های بیشتری در داخل ساختمان وجود داشته باشد. اما اگر دفتر کارتان میزان روشنایی قابل قبولی ندارد باید به کمک سیستم های نوردهی فضایی ناسب به وجود بیاورید.

  • به کارگیری عناصر طبیعی

برای داشتن یک دفتر کار ایده آل می توانید از طبیعیت هم بهره بگیرید. امروزه نیروهای شاغل آگاهی بیشتری در مقابل محیط زیست دارند و از آن استقبال می ‌کنند. این روزها در بسیاری از دفاتر کار بزرگ تر دیوارهایی با نام دیوار زندگی وجود دارد به این صورت که در این دفاتر کاری مدرن که اغلب در شهرهای بزرگتر و آلوده ‌تر به چشم می ‌خورد، یک دیوار اصلی در دفاتر کاری برای گل و گیاه و کاشت درخت در نظر گرفته می‌ شود و با این کار تاثیر آلودگی ‌ها و سموم مضر را در محیط کار به طرز چشم گیری کاهش می ‌دهد و کیفیت هوای داخلی را بهبود می ‌بخشد.

  • امکانات نزدیک به محل کار برای اجاره و خرید دفتر کار

یکی از مهم ترین مواردی که باید حتما در اجاره ی یک دفتر کار به آن توجه کرد، نزدیک بودن آن به بانک‌ ها، یا مراکزی برای تشکیل جلسات و غیره می باشد. پیش از آن که قرارداد اجاره ملک را امضا کنید به طور کامل بررسی کنید که امکانات مثل رستوران، کافی شاپ و در اطراف دفتر وجود داشته باشد. همچنین نزدیک بودن زمین اداری به موقعیت‌های تجاری که به آنها در اغلب مواقع رفت و آمد خواهید داشت یکی از مهم ‌ترین نکات در خرید دفتر کار است.

  • کنترل صدا در محیط کار

این روزها هیاهو و سرو صدای شهرها بسیار زیاد است، به همین دلیل بهتر است دفتری را انتخاب کنید که در جایی آرام و ساکت و به دور از هر شلوغی قرار داشته باشد. برای اجاره ی دفتر کار به سراغ آن گزینه ‌هایی از موقعیت اداری بروید که به خیابان ‌های شلوغ و اصلی نزدیک نباشد. زیرا تمرکز کارمندان به شدت تحت تاثیر این سر و صداها قراردارد. اگر با تمام این گفته ها موفق به پیدا کردن یک موقعیت اداری مناسب نشدید بهتر است حداقل برای کاهش تاثیر آلودگی صوتی از پنجره‌ های دوجداره با عایق مناسب استفاده کنید.

  • شرایط موقعیت اداری برای اجاره و خرید دفتر کار

پیش از این که قرارداد اجاره را امضا کنید و معامله را انجام دهید به این موضوع توجه کنید که ملک اداری انتخابی تان نیاز به چه تغییراتی دارد؟ آیا به بازسازی نیاز دارد و شما آن را چگونه تحویل می ‌گیرید؟ همچنین باید توجه کنید که در صورت نیاز به انجام بازسازی، در قرارداد شما برای این موقعیت اداری چه کسی هزینه ‌های تعمیرات داخلی را بر عهده می ‌گیرد؟

  • شخصی سازی

یکی دیگر از ویژگی های یک دفتر کار ایده آل که در ظاهر پر هزینه به نظر می ‌رسد، استفاده از وسایل متناسب با نیازهای کارمندان است. به عنوان مثال شما می ‌توانید با در نظر گرفتن وضعیت بدنی کارمندان خود برای آن ها میز و صندلی سفارش بدهید یا به آن ها این امکان را بدهید که خودشان فضای کاری و اتاق خود را طراحی کنند. براساس مطالعاتی که در سال های اخیر انجام گرفته، طراحی و دیزاین شخصی در محل کار با بالا بردن خلاقیت و بهره وری بهترین نتایج را در بازدهی کاری خواهد داشت.

یکی دیگر از مهم ترین مواردی که در حین اجاره ی یک دفتر کار باید به آن توجه کنید راحتی میز و صندلی‌ های آن و همچنین زیبایی آن ها می باشد. زیبایی ظاهری این وسایل بسیار اهمیت دارد چرا که تاثیر بسیاری در روحیه کارمندان می گذارد. برای مثال هماهنگی رنگ‌ ها و استفاده از برخی رنگ ‌ها می ‌تواند اثرات مشخصی بر روی کارمندان بگذارد.

  • توجه به موقعیت مکانی برای اجاره و خرید دفتر کار

در اجاره یا حتی خرید یک دفتر کار حتما به این مورد توجه کنید که دسترسی دفتر برای رفت و آمد و عبور و مرور کارمندان راحت باشد. به همین دلیل قبل از هر گونه اقدام برای خرید دفتر کار یا اجاره ی یک دفتر کار دسترسی آن را به وسایلی مانند مترو، اتوبوس و غیره بررسی کنید.

ممکن است بعضی از گزینه‌ های موقعیت اداری در محله‌ هایی با کوچه‌ های باریک قرار گرفته ‌اند که در این صورت کارمندان نمی‌ توانند برای رفت و آمد خود از ماشین شخصی استفاده کنند. اگر بتوانید محلی را برای دفتر کار خود انتخاب کنید که پارکینگ بزرگی نیز داشته باشد خیال خود و تیم تان از بابت رفت و آمدها راحت خواهد بود چرا که رفت و آمد راحت و بی دردسری خواهند داشت و از این بابت نگرانی نداشته و بازدهی کاری آن ها بیشتر خواهد شد.

  • نیاز سنجی

برای اجاره ی دفتر کار شما باید پیش از هرگونه اقدام، نیاز سنجی کنید. اما منظور از نیازسنجی چیست؟ برای این کار باید در ابتدا از خود بپرسید آیا برای شروع اصلا نیاز به اجاره ی یک دفتر کار یا خرید دفتر کار دارید یا می ‌توانید در فضای خانه نیز این فعالیت خود را داشته باشید؟

درصورتی که به خرید یا اجاره ی یک دفتر کار نیاز نداشته باشید پس این سبب می شود که در هزینه های صرفه جویی کنید. اما اگر می ‌خواهید برای مثال یک دفتر حقوقی بزنید بهتر است در نزدیکی مراکز حقوقی و دادسراها این کار را انجام دهید یا اگر به دنبال اجاره مطب هستید بهتر است در ساختمان پزشکان این کار را انجام دهید.

  • بررسی بودجه

پس از این که بررسی های اولیه درباره موقعیت مکانی یک ملک را انجام دادید حال وقت آن رسیده که درباره هزینه اجاره یا رهن ملک مورد نظر بیشتر تامل کنید. شما می بایست برای اجاره ی یک دفتر کار به سراغ مواردی بروید که بودجه شما را هدر ندهد و این فرصت را به شما بدهید که از باقی مانده آن برای رشد بودجه خود استفاده کنید. پس سعی کنید دفتر کاری را اجاره کنید که با بودجه شما متناسب باشد و شما را درگیر گرفتن وام و بدهی نکند.

امنیت دفتر کار را بسیار جدی بگیرید. باید ملکی را اجاره کنید که امنیت شما، تیم تان و تجهیزاتی را که برای آن هزینه پرداخت کرده ‌اید، تامین کند. از جمله مواردی که ایمنی شما را تامین می‌ کنند عبارتند از: دزد گیرهای ساختمان و پارکینگ، نگهبان و محل ورود و خروج امن.

  • هزینه‌ های موقعیت اداری

اجاره زمین اداری و موقعیت اداری تنها بخشی از هزینه ‌ها برای فضاهای اداری است که گاهی اوقات این هزینه‌ ها می‌ توانند ایجاد دردسر کنند. بنابراین برای اطمینان از این هزینه ‌ها بهتر است به قرارداد اجاره نامه دقت کنید که شما را مسئول پرداخت چه هزینه‌ های دیگری از ملک اداری دانسته است؟ تمامی این موارد باید در اجاره نامه موقعیت اداری ذکر شوند.

املاک زمین به عنوان یک وب سایت خرید و فروش ساختمان اداری در سطح اصفهان، با نیاز های شما به خوبی آشنا است و می تواند راهنمای خوبی برای شما در این حوزه باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید کلمه املاک را به ۳۰۰۰۶۰۱۶ ارسال کنید.