نقش بازاریابی دیجیتال در فروش ملک

نقش بازاریابی دیجیتال در فروش ملک

پیشرفت تکنولوژی و توسعه علم در تمامی زوایای زندگی ما قابل رویت است و بر قسمت های مختلف زندگی تاثیر گذار بوده است. این پیشرفت تا جایی ادامه داشته است که امروزه حتی در بازاریابی ها روش های دیجیتال جای خود را به روش های سنتی داده است.

با توجه به بررسی های صورت گرفته این نتیجه حاصل شد که روش های قدیمی در مقایسه با روش های جدید و البته هزینه ها و زمانی که در این میان صرف می شد نتیجه قابل قبولی را به دنبال نداشت در صورتی که با استفاده از روش های بازاریابی دیجیتال و با توجه به فاکتور سرعت که از این طریق قابل حصول می باشد بازاریابی دیجیتال بسیار مورد توجه افراد در زمینه های مختلف قرار گرفت به گونه ای که امروز افراد حتی از روش های مختلف بازاریابی دیجیتال در مشاوره املاک بهره می برند.

دیگر کمتر کسی پیدا می شود که برای اموری همچون خرید خانه اجاره رفت ولی تمامی مسائلی که به بحث املاک مرتبط است در به در از این بنگاه به بنگاه دیگری به دنبال گزینه ای مناسب باشد.  درواقع با توجه به روش‌های موجود افراد می‌توانند خیلی راحت و بدون هیچ گونه هزینه و دغدغه ای در منزل نشسته، جستجو کنند، گزینه های پیش روی خود را محدود به چند مورد کنند و بعد از آن برای بازدید حضوری در مکان حاضر شوند. اما امروز افراد از چه طریق اقدام به بازاریابی دیجیتال می کنند و اینکه آیا روش های موجود در بحث مشاور املاک نیز کارآیی دارد؟

استفاده از روش های بازاریابی دیجیتال در فروش ملک

  • راه اندازی وب سایت و نقش آن در فروش ملک

از جمله روش های موجود برای بازاریابی دیجیتال راه اندازی وب سایت می باشد. در واقع امروز لازمه هر کسب و کاری داشتن وب سایتی تخصصی است. فارغ از هر مسئله ای چنانچه هزینه و بودجه لازم برای انجام تبلیغات را نیز در اختیار ندارید، راه اندازی وبسایت را از این مسئله مجزا کنید و به خاطر بسپارید که در واقع وبسایت، به منزله ویترین کسب و کار افراد به حساب می آید.

تمامی اطلاعاتی که در وبسایت شما بارگذاری می شود می تواند به گونه ای راهنمای کاربران به سایت شما و معرفی خدمات شما به آن ها باشد.

نقش بازاریابی دیجیتال در فروش ملک
نقش بازاریابی دیجیتال در فروش ملک

 

در واقع یکی از روش ها برای اینکه کاربران با کسب و کار شما آشنا شوند و از اعتبار نسبتا خوبی برخوردار شوید این است که با رعایت کردن الگوریتم های گوگل و بارگذاری مقاله ها و مطالب منحصر به فرد  سئوی سایت خود را افزایش دهید از این طریق با قرار گرفتن در صفحات اول گوگل و به عنوان لینک های ابتدایی شانس خود را برای دیده شدن توسط کاربران افزایش دهید.

امروز افراد زیادی به اهمیت داشتن وب سایت برای کسب و کار های خود پی برده اند اما تمامی افراد بنابر استانداردهای موجود فعالیت نمی کنند و تنها زمان و هزینه ای را در این زمینه صرف می‌کنند و نمی‌توانند به نتیجه مطلوب برسند. به راستی چرا برخی از افراد تنها با راه اندازی یک ساعت می‌توانند به خوبی پیشرفت کنند و به نتایج چشمگیری برسند اما گروهی با وجود تلاش های بسیار باز هم به نتیجه نمی رسند؟

عامل موفقیت تنها در اصول و قواعد موجود نهفته است. در واقع اگر شما بتوانید بنابر قواعد موجود عمل کنید قطعاً موفقیت شما حتمی خواهد بود اما اگر از طریقی دیگر قصد رسیدن به موفقیت را داشته باشید در طی این مسیر با مشکل روبرو خواهید شد.

به منظور اینکه بتوانید با راه اندازی وب سایت خوش بدرخشید و معرف حضور کاربران باشید بایستی که تمامی قوانین و الگوریتم های گوگل که در خصوص راه اندازی وب سایت و البته سئوی سایت می باشد را بدانید، به این منظور بهتر است که از حضور افراد متخصص استفاده کنید و یا در دوره های تخصصی که در این زمینه می باشد شرکت کنید و فعالیت خود را طبق قوانین پیش ببرید.

 

نقش بازاریابی دیجیتال در فروش ملک
نقش بازاریابی دیجیتال در فروش ملک
  • سرویس ایمیل مارکتینگ و نقش آن در فروش ملک

از دیگر روش هایی که می توانید از آن به منظور تبلیغات استفاده کنید استفاده از سرویس ایمیل مارکتینگ است. شاید پیش خودتان بگویید که استفاده از این روش منسوخ شده است اما اشتباه نکنید ایمیل از دیرباز مورد استفاده تمامی کاربران شبکه های اجتماعی بوده است.

به گونه ای که به منظور فعالیت در هر کدام از شبکه های اجتماعی و ایجاد اکانت به ایمیل نیاز دارید و در اکثر فرم ها از استخدام گرفته تا فرم های بانکی و … آدرس ایمیل شما به عنوان اطلاعات شخصی شما مورد پرسش قرار می گیرد که اگر مایل باشید می توانید آن را با دیگران در میان بگذارید. اعتبار ایمیل تا به حدی بالاست که درمحیط های آکادمیک نیز از شما پرسیده می شود. بنابراین با توجه به همین مطالب کوتاهی که به آنها اشاره کردیم متوجه اهمیت این روش اطلاع رسانی و معرفی خدمت بایستی شده باشید.

اینگونه می توان گفت که ایمیل هنوز کاربران وفادار به خودش را دارد. با ارسال ایمیل می توان نظر کاربران را به خود جلب کرد و با استفاده از طراحی کمپین های موجود و ارسال منظم ایمیل، تعداد کاربرانی که به ما اعتماد دارند را افزایش دهیم تا بتوانیم از این طریق خدمات خود را افزایش دهیم و به درآمد بیشتری برسیم. برای مثال می توانید برای تمامی پروژه ها و ساختمان های آماده فروش خود اقدام به ارسال ایمیل کنید.

  • بازاریابی پیامکی و نقش آن در فروش ملک

از دیگر تکنیک‌های بازاریابی دیجیتال که در املاک نیز جوابگو می باشد ارسال پیام به تلفن همراه مخاطبان است. به این منظور می توان یک پنل ارسال پیامک خریداری کرد و طی یک برنامه‌ریزی هفتگی و یا ماهیانه به ارسال پیام به مخاطبان ادامه داد. به منظور شروع می‌توان از مشتریان قبلی که دارید شروع کنید و به مرور شماره موبایل افراد ساکن در منطقه را به آن اضافه کنید.

  • شبکه‌های اجتماعی و نقش آن در فروش ملک

شبکه های اجتماعی و استفاده از آن به منظور معرفی کسب و کار در سال های اخیر رشد بسیار زیادی داشته است. شغل مشاور املاک نیز از این مقوله عقب نمانده و بنگاه‌ها و افراد حرفه‌ای در شغل مشاور املاک از این بستر مجازی بهره زیادی می‌برند.

شما می‌توانید به طور شخصی و یا به عنوان بنگاه در کانال‌های اجتماعی نظیر تلگرام، اینستاگرام، توئیتر، فیس بوک، لینکداین، گوگل پلاس، پینترست و … اقدام به ایجاد کانال نموده و همه روزه انواع فایل‌های موجود، شرایط مالی، پست‌های آموزش مشاور املاک، عکسهای زیبا و جذاب به همراه آدرس وب‌سایت، آدرس و شماره تلفن خود را در قالب پست طراحی نموده و برای اعضا ارسال کنید.

در مورد شبکه‌های مجازی باید گفت که در ایران پرطرفدارترین شبکه ها تلگرام (Telegram) و اینستاگرام (Instagram) بوده که جزو شبکه‌های اجتماعی عامه پسند محسوب می‌گردند. شبکه اجتماعی لینکداین (LinkedIn) از دیگر شبکه‌های اجتماعی مربوط به کسب و کار است که مطالب مرتبط با استخدام و کسب و کار در آن منتشر می‌گردد.

گوگل پلاس (Google+)، پینترست (Pinterest)، فیس بوک (Facebook) و توئیتر (Twitter) نیز از دیگر شبکه‌های مجازی بوده که البته در ایران کمتر مورد توجه است و شما می‌توانید با بازگشائی اکانت کاربری به نام خود و یا بنگاه مشاور املاک اقدام به معرفی کسب و کار خود نمائید.

نقش بازاریابی دیجیتال در فروش ملک
نقش بازاریابی دیجیتال در فروش ملک

مهم‌ترین نکته در خصوص نمایش فایل در فضای مجازی

همانطور که گفته شد یکی از خصوصیات استفاده از تکنیک‌های بازاریابی نوین و دیجیتال در مبحث آموزش مشاور املاک این است که در قبال هزینه به نسبت اندک در مقایسه با روش‌های سنتی بازاریابی می‌توانید بازدهی و بازخورد بیشتری دریافت کنید. یکی از کارهایی که افراد حرفه‌ای در شغل مشاور املاک انجام می‌دهند این است که مشخصات واحدهای موجود جهت خرید و یا اجاره را در وب‌سایت و یا کانال‌های مجازی به نمایش می‌گذارند.

غالبا به علت ماهیت شبکه‌های مجازی در نمایش عکس و ویدئو با کیفیت عالی این کار با استقبال مخاطبان همراه می‌شود. لذا این نکته را در نظر بگیرید که می توانید با شرکت در دوره عکاسی  می توانید اقدام به تهیه عکس‌های جذاب و زیبا و حتی ویدئو از ملک مورد نظر نموده و در کانال خود به نمایش بگذارید.

بازاریابی در موتورهای جستجو (Search Engine Marketing)، بازاریابی محتوایی (Content Marketing)، تبلیغات کلیکی گوگل (Cost Per Click) و … از دیگر انواع تکنیکهای بازاریابی دیجیتال است که تشریح آن از حوصله این مقاله خارج است.

تبلیغات در آموزش مشاور املاک

استفاده از تکنیک های بازاریابی در شغل مشاور املاک منجر به معرفی کسب و کار شما و افزایش تعداد مشتریان شما می شود. اما نکته ای که باید به ان توجه کنید این است که سعی کنید به صورت مداوم تبلیغات و آگهی داشته باشید. چاپ آگهی مستمر در روزنامه ها، مجلات، چاپ بروشور و کارت ویزیت، چاپ آگهی در ماهنامه‌ها و هفته‌نامه‌های محلی، نصب بنر و حتی بیلبورد در منطقه، شرکت در فعالیت‌های اجتماعی محله به نام بنگاه مشاور املاک، تبلیغات آنلاین و ارائه مقاله آموزش مشاور املاک در وب سایت‌ها و خلاصه هر آنچه که می‌تواند شما و بنگاه املاک تان را به مخاطبان معرفی نماید.