چگونه یک ویلای ارزان بسازیم؟

چگونه یک ویلای ارزان بسازیم؟

در این مقاله قصد داریم در مورد چگونگی ساخت ویلای ارزان در هر منطقه ی از ایران با هم صحبت کنیم. ابتدای مقاله را به مطالبی در مورد داشتن یک ویلای ارزان قیمت و یا چگونگی ساخت آن اختصاص می دهیم، در واقع راهکارها و پیشنهادهایی در خصوص خرید خانه ویلایی و یا داشتن یک ویلای کامل به شما ارائه می دهیم، با ما همراه باشید تا متوجه شوید چگونه می شود یک ویلای ارزان قیمت برای خود تهیه کرد؟

خرید ویلا یا زمین

اگر بخواهیم با خودمان روراست باشیم، قطعا اعتراف می کنیم که همه دوست داریم که یک ویلا یا یک خانه ی ویلایی در منطقه ای خوش آب و هوا داشته باشیم. مطمئنا همه ی افراد داشتن ویلایی زیبا در منطقه ای خوش آب و هوا را برای خودشان مجسم می‌کنند اما همیشه برای دستیابی به رویاهایمان موانعی وجود دارد که دستیابی به آنها را از سرمان می اندازد.

در واقع تمامی این موانع محدودیت هایی هستند که ما را از رسیدن به رویای مان باز می دارند. اگر کمی منطقی فکر کنیم متوجه می‌شویم که همان قدر که داشتن ویلایی زیبا در منطقه ای بکر و خوش آب و هوا یا داشتن خانه ویلایی تصمیمی بسیار وسوسه انگیز است به همان اندازه نیز تصمیمی گران و پر هزینه است.

خرید ویلا در شمال یا چادگان

امروزه با توجه به وضع وضعیت اقتصادی، ساخت ویلا در چادگان و یا ویلا در شمال، چنان سرمایه‌گذاری موفق و پر بازده ای بوده که قطعا هر سرمایه گذاری دوست دارد که خانه ویلایی یا ویلایی در چادگان برای خودش داشته باشد.

اگر فکر خرید ویلا در چادگان یا ساخت ویلا در چادگان به سرتان زده است و دو ست دارید که سرمایه گذاری موفق و پر سودی در چرخه اقتصادی حاضر داشته باشید، می توانید به خرید زمین یا ویلا در چادگان یا شمال فکر کنید. اما بایستی به میزان سرمایه ای که در اختیار داریم نیز توجه کنیم چرا که گاهی مواقع میزان سرمایه مان کفاف خرید یا ساخت ویلا را به ما نمی‌دهد.

یک ویلای بزرگ و دست نیافتنی یا یک ویلای کوچک و دست یافتنی؟

هنگامی که فکر خرید ویلا در چادگان یا ساخت آن در چادگان به ذهنتان خطور می کند، احتمالا اقدام منطقی و بعدی که انجام می دهید محاسبه ی تمامی هزینه هایی است که برای خرید ویلا با آن رو به رو خواهید شد. بعد از اینکه هزینه ها را محاسبه کردید، شاید به این نتیجه برسید که مقدار سرمایه ای که در اختیار دارید کفاف ساخت یا خرید ویلا در چادگان یا شمال را نمی دهد.

از طرف دیگر با اوضاع اقتصادی امروز قرار دادن سرمایه و یا نگه داشتن آن در بانک، فکر اقتصادی خردمندانه ای نخواهد بود. شاید همه ی ما سرمایه ی لازم برای خرید ویلا در چادگان و یا خانه ای ویلایی با امکانات لوکس را نداشته باشیم اما می توانیم به خرید خانه یا خرید آپارتمان بسنده کنیم. در واقع می توانیم با خرید یک ویلای کوچک تر و یا یک آپارتمان زیبا سرمایه امان را چند برابر کرده و از نگه داشتن آن در بانک و از بین رفتن تدریجی سرمایه جلوگیری کنیم.

حال اگر باز هم فکر داشتن یک ویلا شما را راحت نمی گذارد میتوانید به جای اینکه به ویلاهای بزرگ، لوکس و تجملاتی فکرکنید، تصمیم به خرید یک ویلای کوچک بگیرید که سرمایه اتان کفاف خرید آن را می دهد. بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که اگر سرمایه تان برای خرید خانه ویلایی یا خرید آپارتمان در شمال یا چادگان محدود است با ما همراه باشید تا نکاتی را برایتان عنوان کنیم که می‌تواند امکان داشتن یک ویلای شخصی و زیبا و خوش آب و هوا را برای تان عملی کند.

نکاتی برای ساخت یک ویلای ارزان

اگر قصد سرمایه گذاری یا خرید آپارتمان یا زمین را داشته باشید و یا قصد ساخت ویلا، در هر دو حالت بهتر است که دستیابی به اهداف مان با صرف هزینه و سرمایه ی کمتری همراه باشد. حال اگر هدف مان ساخت یا خرید ویلا باشد باید چه کارهایی انجام دهیم تا بتوانیم از شر هزینه های جانبی و اضافی ساخت ویلا در امان باشیم برای ساخت یک ویلای ارزان قیمت در شمال یا چادگان و یا هر شهر دیگری، در گام اول بهترین پیشنهاد این است بدون در نظر گرفتن سرمایه تان ابتدا با حوصله و آرامش کامل به هزینه‌های انجام این پروسه از آغاز تا پایان فکر کنید و روی کاغذ یادداشت کنید.

چگونه یک ویلای ارزان بسازیم؟
چگونه یک ویلای ارزان بسازیم؟

هزینه هایی که در مراحل ابتدایی ساخت ویلا همراه شما خواهند بود عبارتند از:

  1. هزینه و سرمایه مربوط به خرید زمین
  2. هزینه مربوط به خرید مصالح برای ساخت
  3. هزینه مربوط به طراحی و نقشه کشی ساختمان
  4. هزینه مربوط به مهندسین و استادکاران ناظر
  5.  و سایر هزینه‌های جانبی

در ادامه ی مقاله قصد داریم نکاتی را عنوان کنیم که مطمئناً تا حد قابل توجهی هزینه‌های ساخت ویلا را برای شما کاهش می دهد با در نظر گرفتن این نکات می توانید ویلای ارزان قیمت با هزینه‌ای اندک را برای خود مهیا کنید.

خرید زمین ویلا

قدم ابتدایی برای ساخت ویلا در شمال و یا هر منطقه دیگری ابتدا خرید زمین است. شما می توانید با خرید یک زمین با ابعاد بسیار مناسب و جمع و جور برای خود ویلایی مهیا کنید. در واقع خرید زمین جمع و جور پیشنهاد بسیار خردمندانه ای برای داشتن یک ویلای ارزان قیمت است. با خرید یک زمین جمع و جور می توانید در همان ابتدای کار قسمت اعظمی از سرمایه ی خود را برای انجام مراحل بعدی ساخت ویلا نگهدارید.

سعی کنید هنگام خرید زمین، قطعه زمینی را انتخاب کنید که هزینه های ساخت ویلا در آن، سرمایه اتان را تمام نکند. چرا که گاها در میانه ی راه با هزینه‌های گزافی روبرو خواهید شد که دیگر ادامه دادن برایتان مقدور نبوده و به طور کلی از ساخت ویلا منصرف می شود. برای خرید زمین به این نکته توجه داشته باشید که اگر زمین بزرگتری ابتدای کار خریداری کنید قطعا هزینه های ساخت ویلا در آن بسیار بیشتر است. هزینه ی ساخت یک ویلای بزرگ سرمایه ی گزافی می خواهد. پس از همان ابتدا مراقب باشید که زمینی را که انتخاب می کنیم مناسب جیب شما باشد و بتوانید هزینه‌ های آن را مدیریت کنید.

در واقع بتوانید از پس هزینه های آن برآیید. به عبارت ساده ‌تر هر چه زمین شما بزرگ تر باشد به همان اندازه نیز بایستی مصالح بیشتری برای ساخت ویلا در آن خریداری کنید. تازه برای نمای ساختمان هم هزینه های بسیار بیشتری باید صرف کنید. پس ازابتدا مراقب خرید زمین خود باشید و آن را هوشمندانه انتخاب کنید.

چگونه یک ویلای ارزان بسازیم؟
چگونه یک ویلای ارزان بسازیم؟

 ابعاد ساختمان ویلا

اگر میزان سرمایه تان مشخص است و میخواهید با همین سرمایه شروع به ساخت ویلا کنید بهتر است که یک ویلای ارزان قیمت برای خود بسازید و در واقع از صرف تمامی هزینه های اضافی برای ساخت ویلا خودداری کنید. یعنی اینکه سرمایه ای را که در اختیار دارید صرف خرید هزینه اصلی کنید که به آن نیاز دارید نه اینکه صرفا به تجملات ویلای تان اهمیت دهید. اگر از ابتدا هنگام ساخت ویلا توجه کافی به این مسائل نداشته باشید قطعاً در میانه راه متوجه خواهید شد که دیگر سرمایه تان کفاف ساخت ویلا را نمی دهد و نمی توانید یک ویلای مناسب برای خود تهیه کنید.

 محوطه سازی ساده‌تر

از جمله هزینه های بزرگ دیگری که در ساخت ویلا با آن روبرو هستید هزینه های مربوط به ساخت فضای باز و محوطه سازی ویلا است. اگر می‌خواهید ویلای ارزان قیمتی داشته باشید قطعاً باید در زمینه محوطه سازی ویلا بسیار خردمندانه عمل کنید. اگرچه محوطه سازی، ویلای شما را بسیار خاص و شیک نشان می دهد اما ما میتوانیم انجام این کار را به بعد از ساخت کلی ویلا موکول کنیم و در واقع اگر چیزی از پولمان باقی ماند به ساخت محوطه سازی ویلا فکر کنیم.

قطعاً محوطه سازی ویلا در ساخت ویلا بسیار مهم است چرا که این فرصت را برای شما ایجاد می کند که با خیال بسیار راحت در فضای خارجی ویلای خود قدم زده و از آب و هوای اطراف آن لذت ببرید. اما اگر بخواهیم به صورت کاملاً منطقی و واقع بینانه این مسئله را بررسی کنیم، هزینه ی محوطه سازی ویلا آنقدر زیاد است که تمامی سرمایه را صرف خود می کند و دیگر نمی توانیم ادامه ی ساخت ویلا را دنبال کنیم.

هدف ما این است که به شما بیاموزیم چگونه می توانید یک ویلای ارزان قیمت، زیبا و دلخواه که آسایش شما را فراهم کند داشته باشیم، پس قطعاً باید انجام این مرحله را به مراحل آخر انتقال دهیم. در واقع برای اینکه محوطه سازی ویلا را در ساخت ویلا انجام ندهیم میتوانیم به شکل کاملاً ساده تری محوطه سازی را در حیاط ویلای مان اجرا کنیم.

چگونه یک ویلای ارزان بسازیم؟
چگونه یک ویلای ارزان بسازیم؟

در این حالت دیگر نیازی به اضافه کردن فضاهای بزرگ و پرهزینه مثل استخرهای بزرگ، آلاچیق های زیبا و گیاه کاری های آنچنانی نخواهید داشت. اگر کمی سلیقه و زمان به خرج دهید می توانید به راحتی با کمک یک باغبان گل کاری های بسیار زیبایی را در محوطه حیاط ویلایی انجام دهید تا بتوانید محیطی زیباتر داشته باشید.

در واقع ایده های بسیار زیاد و ارزان قیمتی برای ساخت یک محوطه ویلایی در حیاط خانه وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها لذت آرامش و قدم زدن در حیاط ویلای تان را تجربه کنید. حال که با بسیاری از موارد داشتن ویلای ارزان و ساخت ویلای ارزان آشنا شدید و میخواهید در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنید قبل از هر چیز بسیار مهم است که با مشاورین متخصص و زبده در این زمینه مشورت کنید.

تیم مشاورین متخصص ما آماده ی پاسخگویی و همچنین ارائه ی مشاوره به شما در خرید ملک، خرید آپارتمان، خرید ویلا ، طراحی دکوراسیون داخلی، دکوراسیون داخلی و …. خواهد بود. پس با ما همراه باشید و لذت داشتن فضای مناسب را برای زندگی از خود دریغ نکنید.