مشاورین املاک

مشاورین املاک چطور علم خود را به روز کنند

در بازار مسکن امروزی همه چیز را باید مد نظر قرار دهید. چه بخواهید خانه بخرید، چه اجاره کنید و چه حتی بفروشید، باید آشنایی کاملی با پروسه انجام این کار ها داشته باشید. اما در این میان آنچه از اهمیت ویژه ای برخوردار است، مشاورین املاک هستند که باید خودشان را با تغییرات روز جامعه پیش ببرند و برای هر موقعیتی آماده باشند. به همین دلیل امروز سعی کرده ایم در این مقاله به تقویت مهارت های مشاورین املاک بپردازیم، پس تا انتهای این نوشته همراه ما باشید…

به طور کلی مشاورین املاک باید بتوانند در بازار آسیب دیده و البته رقابتی مسکن به کار خود ادامه دهند و همچنان در کارشان موفق باشند. درست که موفقیت در این مسیر پر چالش است، اما ناممکن نیست. به همین دلیل ما قصد داریم راه کارهایی را به این افراد معرفی کنیم، تا در مسیر کارشان بتوانند خود را هم سو با سرعت جامعه پیش ببرند و علم شان را به روز نگه دارند.

اگر می خواهید یک مشاور املاک حرفه ای، به روز و متخصص در کارتان باشید، لازم است که یک سری مهارت ها را در خود تقویت کنید و یک سری نکات را در کارتان به خدمت بگیرید. ما این نکات را در ادامه به شما معرفی می کنیم…

مشاورین املاک
مشاورین املاک

شغل مشاور املاک را بهتر بشناسید

قبل از اینکه در مورد راه کارهای موفقیت مشاورین املاک صحبت کنیم، بد نیست کمی آن ها را برای شما معرفی کنیم. این حرفه در نظر خیلی از افراد یک شغل پر درآمد می باشد و بسیاری از وابستگی ها و محدودیت های اداری را نیز ندارد. اما یادتان باشد این شغل ساعت کاری مشخصی ندارد اما اگر شما آدمی منعطف باشید می توانید در این کار به درآمد چشم گیری دست پیدا کنید. در این حرفه باید آداب مشتری مداری و خدمات مشتریان را به خوبی بشناسید چرا که بخش بزرگی از موفقیت خود را مرهون این قضیه هستید.

کار شما رفع نیاز مشتریان است. مشتریانی که به دنبال خرید خانه هستند، می خواهند خانه یا محل کسب و کاری را اجاره کنند و یا می خواهند ملک خود را بفروشند. در این مسیر اولین کاری که باید انجام دهید، همین مشتری مداری است. خریدار می خواهد به کمترین و مناسب ترین قیمت بخرد و فروشنده دوست دارد به بالاترین قیمت ملک خود را بفروشد. این شما هستید که در این میان باید به فکر رضایت هر دو طرف باشید. اما برای این که در این مسیر به موفقیت دست پیدا کنید باید چه کار هایی انجام دهید؟

هدف گذاری اصل اول مشاورین املاک

برای موفقیت در هر کاری هدف گذاری اولین گام به سوی موفقیت است. با تعیین هدف هاست که شما برای انجام امور مختلف انگیزه می گیرید. زمانی که هدف های تان را مشخص می کنید، خواسته های خود را ملموس تر احساس می کنید و در نتیجه بهتر می توانید برای دست یابی آن ها برنامه ریزی کنید. پس در همین ابتدای کار باید به خود بگویید در این شغل و حرفه، چه می خواهید و دنبال رسیدن به چه چیزی هستید؟

از این سوال شروع کنید: چرا این حرفه را انتخاب کردم؟ خوب درباره آن فکر کنید و خودتان را به عنوان یک مشاور املاک در چند سال آینده تصور کنید و ببینید می خواهید در آن زمان، چه جایگاهی داشته باشید. جواب هایی که برای این سوال و سوالات مشابه آماده می کنید، می تواند مسیر موفقیت شما را در این حرفه مشخص کند، پس مراقب این پاسخ ها و تاثیرات آن ها باشید.

مشاورین املاک
مشاورین املاک

روی نقاط قوت خود کار کنید

مشاورین املاک باید بدانند که چه نقاط قوتی دارند و چطور می توانند آن ها را برجسته تر کنند. درباره توانایی های خود خوب فکر کنید و هر کاری که لازم است در آن بهتر شوید را انجام دهید. اما به هر حال همه ما دارای یک سری نقاط ضعف هم هستیم. دانستن این موضوع خوب است اما نباید آن ها را به حال خودشان رها کنیم، سعی کنید این نقاط ضعف را هم در خود محدود کنید تا روی کارتان تاثیر نگذارند.

بعد از این دو مرحله، باید خودتان را مطابق با فناوری های روز پیش ببرید و کاری کنید که مشتری ها جذب روش کار شما شوند! اما چگونه؟

از قدرت مجازی بهره بگیرید

یکی از کارهایی که مشاورین املاک حرفه ای و مدرن در حال انجام دادن آن هستند و مشتری های زیادی را جذب خود کرده اند، استفاده از تور های مجازی است. تکنولوژی که در این مورد می تواند به شما کمک کند، استفاده از دوربین های ۳۶۰ درجه هستند. به کمک این دوربین ها می توانید از خانه ها و املاکی که قصد فروش و یا اجاره آن ها را دارید، فیلم تهیه کنید و با پخش آن ها برای مشتریان خود آنها را محصور روش کارتان کنید.

ارائه این فیلم ها و کلیپ ها تاثیر بسیار زیادی روی مشتری ها خواهد داشت و به همین دلیل شانس موفقیت شما در کارتان نیز بیشتر می شود. خوشبختانه امروزه در دست همه ما یک گوشی تلفن همراه هوشمند است و اکثر آن ها دارای دوربین های خوب و با کیفیتی نیز می باشد. پس حتی اگر دسترسی به دوربین های ۳۶۰ درجه ندارید، باز هم می توانید به سادگی روی دوربین گوشی موبایل خود حساب باز کنید.

اما توصیه ما این است که پخش این ویدئو ها را روی صفحه نمایش های بزرگتر برای مشتری تان انجام دهید. این کار شما را در نظر او حرفه ای تر نشان می دهد. کمی بیشتر خلاقیت به خرج دهید و ویدئو خود را با متن نیز همراه کنید. اگر هم نمی دانید چطور این کار را انجام دهید، با یک جست و جوی ساده در اینترنت می توانید برنامه های ویرایش فیلم زیادی را پیدا کنید که کار با آن ها راحت است.

لحن و بیان خود را حرفه ای کنید

شغل مشاورین املاک در همه جای دنیا جزء یکی از پر درآمد ترین و تخصصی ترین شغل ها به حساب می آید. مشاورین املاکی که در این کار بسیار حرفه ای و موفق می باشند، اغلب افرادی هستند که از بیان بسیار خوبی هم برخوردارند و با تاثیرات کلام و حتی زبان بدن بر روی مخاطبین خود به طور کامل اطلاع دارند. یک مشاور املاک باید بتواند با بیان خود مشتری را جذب کند. در این مسیر باید با عبارات تاکیدی و انرژی بخش با مشتری خود صحبت کنید.

این دیگر به مهارت و تجربه شما بستگی دارد که چطور از کلمات برای رسیدن به هدف تان استفاده کنید. برای این موضوع نیز خوشبختانه منابع مطالعاتی زیادی وجود دارند که می توانید آن ها را مطالعه کنید. ادبیات و لحن کلام امروزه در تجارت، تبلیغات خرید و فروش جایگاه ویژه ای پیدا کرده است و هر کدام برای خود تبدیل به علمی شده اند که شما به عنوان مشاورین املاک موفق باید آن ها را فرا گیرید و آموخته های تان را در کارتان اجرا کنید.

اهمیت روانشناسی در موفقیت شما

در کنار لحن و بیان، آشنایی شما با اصول روانشناسی نیز اهمیت زیادی در موفقیت تان دارد. زمانی که روانشناسی رفتاری و ارتباطی را بدانید، خیلی راحت تر می توانید مشتری ها را جذب کنید، برخوردی مناسب و درخود با آن ها داشته باشید، علایق و سلیقه های آن ها را بشناسید و در نتیجه به هدف تان برسید.

همانطور که در ابتدای کار گفتیم، آنچه در وهله اول به شما در موفقیت تان در شغل مشاور املاک کمک می کند، ارتباط با مشتری و رعایت حقوق او است. شما برای یک فروش موفق باید در کمال احترام و ادب در اولین برخورد با مشتری رفتار کنید و به مرور با برقراری ارتباط با او نیاز ها، علائق و سلایق او را کشف کنید. در نهایت باید بر اساس این اطلاعات در فکر و قلب او نفوذ کنید و اهداف خود را اجرایی کنید. تمام این موارد منوط به این است که علم روانشناسی داشته باشید.

برای این کار لازم نیست به فکر تحصیل در رشته روانشناسی باشید. به راحتی می توانید در کتاب های منتشر شده به دنبال روانشناسی در حوزه های اقتصادی و فروش باشید و از نکاتی که در این منابع ارائه شده است، به نفع موفقیت در کار خودتان استفاده کنید. با این نکات یاد می گیرید چطور اعتماد مشتری ها را به خود جلب کنید. حتما می دانید که جلب اعتماد یکی از اصول اولیه موفقیت در کار شما است.

مشاورین املاک
مشاورین املاک

فضا و حریم مشتری را نادیده نگیرید

یادتان باشد در وهله اول شما یک مشاور املاک هستید، نه فروشنده! مشتری ها بیشتر از هر چیزی به دنبال مشاوره گرفتن از شما هستند و تمایل دارند در این مسیر با نهایت وجدان با آن ها برخورد کنید. بنابراین اگر می خواهید در کار خود موفق باشید این نکته را حتما مد نظر خود قرار دهید. علاوه بر این وارد فضای حریم خصوصی مشتری های خود هم نشوید و آزادی عمل را در انتخاب و تصمیم گیری از آن ها نگیرید.

باید تلاش کنید این حس در مشتری شما ایجاد شود که شما قصد کمک به او را دارید و فقط به فکر سود و کسب درآمد خود نیستید. بدانید که اگر به دنبال یک معامله عالی هستید، باید یک رابطه عالی هم میان خود و مشتری ها ایجاد کنید.