با چند روش آشپزخانه و تراس خود را زیبا کنید

با چند روش آشپزخانه و تراس خود را زیبا کنید

اگر جدیدا خانه خریده اید و یا به فکر خرید آپارتمان دلخواه تان هستید، پس باید به فکر دکوراسیون آن هم باشید. دکوراسیون منزل شما تاثیر زیادی بر روحیات افراد خانه دارد. با پرداختن به نکاتی نه چندان پیچیده می توانید محیط خانه خود را به فضایی دلنشین تبدیل کنید و از زندگی خود لذت بیشتری ببرید. در این مقاله به دو قسمت از محیط خانه اشاره شده است که توجه به آن تا حد بسیاری می تواند زیبایی فضای خانه تان را دو چندان کند.

در واقع آشپزخانه و تراس از قسمت هایی می باشند که نقش بسیار زیادی در زیبایی خانه ایفا می کنند. طراحی هایی که از اصول زیبا شناسی پیروی می کنند همواره مورد توجه افراد زیادی قرار می گیرند. به خصوص در دنیای امروز که پیروی از مد نقش پر رنگی در اجتماع ایفا می کند. اما این مسئله نیز انکار ناپذیر است که تبعیت از مد روز، کاری سخت و پر هزینه است.

بنابراین بهتر است به اصولی پرداخته شود که هیچگاه قدیمی نمی شوند. شاید باور نکنید اما با کمی ایده پردازی و خلاقیت می توانید تغییرات چشمگیری در محیط زندگی تان ایجاد کنید. تغییرات شاید در ظاهر کم و ساده باشند اما تاثیر چشم گیری بر حال و هوای شما خواهند داشت.

همواره شنیده ایم که گفته اند زیبایی در سادگی است. واقعا ساده بودن علاوه بر این که قدیمی نمی شود هزینه بردار هم نیست. در ادامه ابتدا به یک سری از اصول ساده اشاره کرده ایم که پرداختن به آن ها علاوه بر زیبایی باعث می شود که محیط آشپزخانه تان گرم و صمیمی به نظر برسد. داشتن یک طراحی صحیح برای محیط خانه تان می تواند تاثیر بسیار مثبتی بر روی افراد ساکن در خانه داشته باشد. ادامه مطلب را از دست ندهید.

چگونه محیط آشپزخانه مان را زیباتر کنیم؟

 • استفاده از گاز های رومیزی در آشپزخانه های امروزی

استفاده از گازهای رومیزی ایده بسیار خوبی برای بکار گیری در محیط آشپزخانه می باشد و امروزه با توجه به محدودیتی که در فضای آشپزخانه ها وجود دارد محبوبیت بسیاری در بین افراد پیدا کرده است . شاید دلیل این محبوبیت در زیبایی و فضای کمی که این گازها به خود اختصاص می دهند باشد.

از دیگر ویژگی های مثبت این گازها می توان به این اشاره کرد که در حین پخت و پز گرمای کمی تولید می کنند و البته محیط و سطوح نیز هم چنان خنک باقی می ماند. علاوه بر این با استفاده از گازهای رومیزی نیازی به هودهای بزرگ نخواهد بود. همانطور که گفتیم با توجه به فضای کمی که این گازها به خود اختصاص می دهند، فضای بیشتری برای پرداختن به ایده های خلاقانه خواهد بود.

 • نور را وارد فضای آشپزخانه های تان کنید

سعی کنید محیط آشپزخانه تان را روشن نگه دارید و تا جایی که می شود با استفاده از پنجره نور را به محیط آشپزخانه هدایت کنید. نور فضای شما را زنده نگه می دارد و  آشپزی در چنین محیطی راحت تر و حتی لدت بخش تر نیز می شود. در چنین محیطی تمایل افراد به جمع شدن در محیط آشپزخانه برای صرف غذا افزایش پیدا می کند و کمکی است به صمیمی تر شدن افراد و بهبود روابط خانوادگی.

 • استفاده از نورپردازی مناسب در محیط

پیشرفت تکنولوژی باعث شده است که این روزها در محیط خانه شاهد نورپردازی های زیبایی باشیم که بسیار هوشمندانه صورت گرفته است، به این معنا که علاوه بر زیبایی، کارایی مثبتی نیز داشته است. برای مثال استفاده از لامپ هایی که جدیدا در بازار عرضه شده اند در مقایسه با  لامپ های هالوژن، ایده ای جذاب برای ایجاد نور و صرفه جویی در انرژی نیز می باشد

با چند روش آشپزخانه و تراس خود را زیبا کنید
با چند روش آشپزخانه و تراس خود را زیبا کنید
 • استفاده بیشتر از رنگ سفید

جالب است بدانید که استفاده از رنگ سفید باعث می شود که فضای خانه بزرگ تر به نظر آید و این را نیز به خاطر بسپارید که این رنگ هیچ گاه قدیمی نمی شود. با انتخاب رنگ سفید برای کاشی ها و سایر المان های موجود در فضا، می توانید ترکیب بی نظیری از زیبایی را در محیط ایجاد کنید. از دیگر مزایای استفاده از رنگ سفید این است که، با تمامی رنگ ها قابل ست کردن می باشد و کار شما راحت تر می شود.

 • استفاده از کابینت های جادار در محیط آشپزخانه

کابینت های جادار فضای بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد و با استفاده از آن ها می توانید از قرار دادن وسایل اضافی بر روی کابینت ها اجتناب کنید و بیشتر به اصول زیبایی شناسی پایبند باشید. این کابینت ها باعث می شوند که نظم موجود در فضا بیشتر به چشم آید. پس به جای کابینت های کم مصرف، هوشمندانه عمل کنید و آشپزخانه ای زیباتر داشته باشید. برای اینکه کابینت های تان نمایی زیباتر داشته باشد می توانید آن ها را در راستای افقی نصب کنید.

 • استفاده از کفپوش چوبی در محیط آشپزخانه

استفاده از کف پوش های چوبی علاوه بر اینکه زیبایی منحصر به فردی را در محیط ایجاد می کند، باعث می شود که فضای آشپزخانه تان گرم و پر انرژی به چشم آید. چوب به راحتی با تمامی سبک ها هماهنگ می شود و دغدغه ست کردن با محیط را نخواهید داشت.

 • استفاده از سینک های بزرگ در آشپزخانه های امروزی

با توجه به اینکه امروزه افراد در محیط های کوچکی در حال زندگی می باشند بایستی توجه کنید که بیشترین بهره را از فضای کوچک خود ببرید. سینک های بزرگ به شما کمک می کند که فضای بیشتری برای شستشو داشته باشید و البته از طراحی های شیک موجود در بازار بهره مند شوید.

با چند روش آشپزخانه و تراس خود را زیبا کنید
با چند روش آشپزخانه و تراس خود را زیبا کنید

چگونه تراس خود را زیباتر کنیم؟

همانطور که اشاره کردیم امروزه افراد بنابر شرایط شان به آپارتمان نشینی روی آورده اند و از حیاط های بزرگ بی بهره مانده اند. در گذشته حیاط های بزرگ و پر گل فضایی برای یک دور همی صمیمی در خانواده ها ایجاد می کرد که امروزه متاسفانه چنین امکانی برای اغلب افراد موجود نیست.البته اغلب آپارتمان ها فضای کوچکی به نام بالکن دارند که می توانید با انجام یک سری از امور آن ها را به فضایی دلنشین تر تبدیل کنید و در نهایت چایی خود را با لذت در این محیط کوچک اما سبز نوش جان کنید.

 • استفاده از دیوارهای سبز در دو طرف تراس

استفاده از دیوارهای سبز ایده جذابی است که می تواند بالکن شما را به فضایی بسیار زیبا تبدیل کند. همچنین می توانید با قرار دادن گل و گلدان در فضای تراس، به این زیبایی بیفزایید. تراسی را تصور کنید که دیوارهایش با گل و گلدان پوشیده شده، قرار گرفتن در این فضا حال شما را تا حد زیادی تغییر می دهد و برای تان مطلوب خواهد بود.

 • استفاده از گل های رونده در تراس خانه

استفاده از گل های رونده باعث می شود که در بالکن خانه تان فضایی زیبا و زنده داشته باشید. گل های رونده منظره زیبایی را در محیط خانه تان ایجاد می کند که می توانید از آن لذت ببرید و غرق در زیبایی اش شوید.

 • استفاده از پرده های حصیری در تراس

استفاده از پرده های حصیری به شما کمک می کند که حتی به طبیعت و زیبایی اش نزدیک تر شوید. ترکیب گل و گلدان و پرده های حصیری در تراس ترکیب زیبایی خواهد داشت. همچنین باعث می شود که حریم شخصی تان نیز حفظ شود و به راحتی بتوانید در تراس خانه تان حاضر شوید و نگرانی دیده شدن توسط همسایگان را نداشته باشید. پرده های حصیری به راحتی قابل دسترس هستند و می توانید به خریداری آن ها بپردازید.

 • استفاده از بامبو برای پوشش دهی 

علاوه بر پرده های حصیری می توانید از بامبو برای پوشش دهی و ایجاد حریم در تراس تان استفاده کنید.

با چند روش آشپزخانه و تراس خود را زیبا کنید
با چند روش آشپزخانه و تراس خود را زیبا کنید
 • استفاده از لوورهای چوبی

می توانید کمی خلاقیت به خرج دهید و با استفاده از لوورهای چوبی در دور تا دور تراس محیط خانه تان علاوه بر ایجاد حس و حال طراوت، فضایی بی نظیر را در محیط خانه تان داشته باشید و از آن لدت ببرید.

تمامی مواردی که به آن ها اشاره شد به راحتی قابل اجرا هستند و البته در دسترس نیز می باشند. از دیگر مزایای نکاتی که به آن ها اشاره شد می توان به در دسترس بودن متریال مورد نیاز اشاره کرد و اینکه برای تهیه شان نیازی به هرینه های کلان نخواهید داشت و تنها با اختصاص دادن سرمایه ای کم می توانید محل زندگی تان را رویایی کنید.

از این مسئله غافل نشوید که محیطی آراسته و زیبا باعث می شود که افکار شما نیز نظم گرفته و بتوانید از زندگی لذت بیشتری ببرید. اگر این دسته از مقالات باب میل تان می باشد می توانید به مطالعه سایر مقالات موجود در سایت املاک زمین بپردازید و از آن ها ایده بگیرید.

فراموش نکنید که ایده پردازی و خلاقیت از جمله مهم ترین ارکان موفقیت در زندگی می باشد که نمی توان از آن غافل شد. اما برای اینکه ذهن خود را پرورش دهید و خلاقانه تر عمل کنید بایستی بیشتر ببینید و بخوانید. زمانی که شما دهن خود را محدود به دانسته های تان کنید، نباید از خود نیز انتظار داشته باشید که بتوانید به ایده پردازی و خلاقیت بپردازید. مقالات موجود در این سایت بستر مناسبی را برای رشد خلاقیت در شما ایجاد می کند. با ما همراه باشید.