دکوراسیون آشپزخانه

۹ طرح جذاب برای داشتن دکوراسیون آشپزخانه شیک

آشپزخانه محلی از خانه است که در آن همه اعضا در ساعاتی از روز جمع می شوند و با هم به گفت و گو می پردازند. این زمان می تواند در حین پخت غذا یا خوردن وعده های روزانه باشد، لذا باید این محیط زیبا و لذت بخش باشد و در واقع از یک دکوراسیون آشپزخانه شیک الهام گرفته باشد. در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه معمولا خانم ها نقش اساسی دارند.

چرا که مهمانی‌ های سرگرم کننده شان تا دور همی ‌های خودمانی میان خانم ها از آشپزخانه آغاز می گردد. از این جهت عده ای علاقه مند به تغییر دکوراسیون داخلی آشپزخانه خود هستند. خواه اینکه بخواهند آشپزخانه را نوسازی، دکور مجدد یا به روزش کنند، خواه اینکه تنها به نظافت آن بسنده کنند.

اهمیت وجود مکانی به آشپزخانه

همان طور که در بخش های ابتدایی مطلب گفته شد، این مکان می تواند شادی بخش یا حتی آزار دهنده ترین بخش خانه به شمار رود. چرا که خانم می توانند با پختن غذایی خوشمزه و سالم، همسر خود را شاداب کنند و یا با بد مزه بودن و حالت سوختگی وعده غذایی، دعوایی به راه بیندازند.

لازم به ذکر است که الهام گرفتن از طراحی های زیبا و جذاب برای داشتن دکوراسیون آشپزخانه شیک و مدرن ایده ای بسیار مناسب برای افرادیست که قصد دارند آشپزخانه ای زیبا و با انرژی طراحی کنند و دکوراسیون منزل را متحول گردانند.

البته سلیقه های با هم فرق دارد و ممکن است شخصی در جست و جوی یک مدل قدیمی و سنتی با رنگ های تیره باشد، یا اینکه فردی دیگر از روش های مدرن و جذاب تری استفاده کند. یا اینکه فردی به هر دو مدل علاقه مند باشد و به طراح دکوراسیون داخلی ایده ای ترکیبی ارائه دهد.

چند ایده جالب برای زیبایی دکوراسیون آشپزخانه

اگر پای صحبت بعضی از خانم ها نشسته باشید، می بینید که تعداد بی شماری از آن ها دوست دارند که خانه های بزرگی داشته باشند. چرا که در دنیای امروزی اکثر آقایان توانایی خرید خانه را ندارند و معمولا آن را با استفاده از درآمد اندک اجاره می کنند. همچنین شاید داشتن آشپزخانه بزرگ آرزوی همه خانم ‌ها باشد، اما با توجه سبک زندگی آپارتمانی امروزی این امر برای همه امکان ‌پذیر نیست.

به علاوه هریک از خانه های آپارتمانی دارای بخش های کوچکی هستند که بدون شک آشپزخانه نیز از این قسمت به دور نیست. با این وجود با استفاده از نکاتی می‌توان دکوراسیون آشپزخانه کوچک آپارتمانی یا خانه های معمولی را نیز به صورتی در نظر گرفت که در که در عین جمع و جور بودن، از فضای آن استفاده بهینه کند و آن را بزرگ ‌تر جلوه دهد.

همچنین مشاوران سایت املاک زمین بر آنند تا اطلاعاتی را از این باب و موارد مربوط به خرید خانه، آپارتمان و زمین در اختیار شما عزیزان قرار دهند تا به آرزوی دیرینه خود یعنی داشتن یک خانه و آشپزخانه بزرگ برسید. در این بخش نیز چند طرح عالی برای داشتن دکوراسیون آشپزخانه شیک ارائه خواهیم داد.

دکوراسیون آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه
  • استفاده از طرح تیره و روشن

برخی هستند که همچنان طرفدار رنگ های تیره اند و از مدل های روشن تر گریزانند. البته شما می‌توانید از تک رنگ برای فضای آشپزخانه استفاده کنید و رنگ سفید یا سیاه را در پیش خوان یا دیوار پشت سینک بکارگیرید. اگر آشپزخانه بزرگی دارید می تواند قسمت های مربوط به ظروف را به رنگ سیاه و سفید در آورید. این طرح به هماهنگی رنگ ها کمک شایانی می کند.

  • بکارگیری رنگ آبی، آرامش بخش محیط

برای تغییر کابینت ‌ها می توانید از رنگ های جدید استفاده کنید. رنگ آبی کم رنگ یا خیلی روشن را جایگزین یک رنگ شاد و پر رنگ و لعاب کنید چرا که آرامشی خاص را با خود به همراه می آورد و اعضا خانواده بدون استرس غذای خود را نوش جان خواهند کرد.

  • پر کردن فضای خالی با وسایل قدیمی

شاید شما یک آشپزخانه بزرگ داشته باشید و ندانید با فضای اضافه آن چه کنید. بهتر است کمی در اینترنت جست و جو کنید و از نظر یک طراح دکوراسیون داخلی استفاده کنید. از این جهت یک آشپزخانه بی رنگ و روح را می توان به وسیله رنگ هایی مانند خاکستری، کرم، سفید مایل به کرمی پوشاند و حتی از وسیله های غیر قابل استفاده و غیر کاربردی برای زیبا سازی دکوراسیون داخلی بهره برد.

  • وصل کردن آشپزخانه به سالن و جلوه بخشیدن به آن دو

جالب است بدانید که آشپزخانه ‌ای که به سالن خانه و اتاق های بزرگ آن باز می‌شود، فضای بسیار فوق ‌العاده‌ای برای دکوراسیون کردن دارد. یک میز مناسب، برای شام، بازی ‌های شبانگاهی یا حتی پروژه ‌های سخت علمی می‌تواند در این فضا بکار گرفته شود. چرا که می توان بدون استرس پس از صرف وعده های غذایی به محل کار باز گشت.

  • استفاده از رنگ ‌هایی که به آشپزخانه جلا می دهند

شاید شما طرفدار آشپزخانه‌ هایی با سبک مدرن باشید و از رنگ های براق و برجسته برای زیبای سازی دکوراسیون داخلی آشپزخانه استفاده کنید. لازم به ذکر است که طراحان کابینت ‌های سفید وانیلی و لاکی قرمز گیلاسی را به رنگ های مورد نیاز آشپزخانه می افزاید و آن را به مکانی فوق العاد تبدیل می کنند. همچنین توصیه می شود که از به کار بردن رنگ ‌های متفاوت دوری کنید و بقیه لوازم نظیر ابزار آشپزی و بشقاب ‌ها را در همین ترکیب رنگی نگه دارید.

  • استفاده از کابینت ها و کمد های کوچک با طرح های جالب در آشپزخانه

برای زیبا سازی دکوراسیون داخلی آشپرخانه بایستی به اندازه آن نیز توجه شود، چرا که برای مثال نمی شود در مکان بزرگ، اشیایی ریز و بدون کاربردی قرار داد. استفاده از کمد ها و کابینت های کوچک نیز یکی از این موارد به شمار می رود.

دکوراسیون آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه

همچنین اگر شما با رنگ‌ های تیره آشپزخانه ‌تان را تزئین می کنید، بهتر است رنگ ‌هایی مثل بادمجانی تیره را روی قسمت بالایی کابینت بکار گیرید. قالیچه ای زرشکی روشن را روی زمین پهن کنید و به نور پردازی نیز توجه کافی داشته باشید تا همزمان به ترکیب رنگی نیز دقت کرده باشید.

  • ایجاد فضای طبیعی و سرسبز در آشپرخانه

همان طور که می دانید آشپزخانه سفید هرگز از مد نمی ‌افتد چرا که ممکن است این رنگ را سال ها پیش در خانه های مادر بزرگانتان هم دیده باشید. این آشپزخانه طوری ساخته شده تا حس طبیعی را مثل کف سنگ فرش، نورافکن‌ های سقفی و میز مدل روستایی به نمایش بگذارد. برای اینکه احساس کنید در یک فضای سر سبز قرار دارید و از آرامش آن استفاده کنید، بهتر است برای خود یک فنجان قهوه بریزید و با نشستن روی صندلی و میز چوبی با طرح روستایی خود و یا یک موسیقی از طبیعتی که خود پدید آورده اید، لذت ببرید.

  • بکار گیری ترکیب سبک‌ ها در دکوراسیون آشپزخانه

همان طور که در بخش های ابتدایی این مطلب بیان شد، هر کسی برای ساخت خانه و حتی خرید آن ذائقه خاصی دارد. برخی به سبک های مدرن علاقه مند هستند و عده ای دیگر نیز از خانه های سنتی با طرح های زیبای آن لذت می برند. این در حالی است که عده ای عاشق هر دو سبک می باشند. بدین صورت به آن ها توصیه می شود که با کمک یک طراح دکوراسیون داخلی منزل، این دو را ترکیب کرده و زیبایی و جذابیت خاصی را به این فضا ببخشند.

  • زیبا نشان دادن آشپزخانه کوچک با وسایل رنگارنگ و گوناگون

از طرح ‌های کلاسیک و رنگ ‌های شاد و گوناگون استفاده کنید تا بتوانید دکوراسیون آشپزخانه های کوچک آپارتمانی را زیبا تر نمایید. زیرا آشپزخانه محلی است که می تواند استرس را از اعضا خانواده دور کند و آن را به همدلی و دوستی بیشتر دعوت کند.

دکوراسیون آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه

از این رو توصیه می شود تا روزی را در کنار خانواده بگذرانید و با همکاری هم از وسایل غیر کاربردی در منزل استفاده نموده و با سلیقه ای که دارید، وسایل تزئیناتی تهیه کنید و آن ها را در محل مورد نظر قرار دهید.