• خانه
  • مقالات
  • خرید خانه استخر دار یا بدون استخر؟ کدام یک بهتر است؟
خرید خانه استخر دار یا بدون استخر؟ کدام یک بهتر است؟

خرید خانه استخر دار یا بدون استخر؟ کدام یک بهتر است؟

در این مقاله با سایت املاک زمین همراه باشید تا اگر قصد خرید خانه ویلایی یا خرید خانه استخردار را دارید از معایب و مزایای آن با اطلاع شوید. اگر به فکر خرید ویلا استخر دار هستید و یا شاید می خواهید که استخری در خانه ی خود بسازید، در هر دو صورت نیاز دارید که تمامی مضرات و مزایای این گونه خانه ها را بدانید و بعد از اطلاع دقیق و کامل از آنها تصمیم گیری کنید.

به راستی چه چیزی باعث شده که خانه های استخردار انقدر مورد توجه و استقبال عموم قرار بگیرند، قبل از درگیر شدن با خرید چنین خانه‌هایی حتماً با مشاورین املاک متخصص و زبده در این خصوص مشاوره کنید. چرا که گاها ممکن است قبل از خرید چنین خانه هایی از خرید آنها منصرف شوید و یا اگر بعد از مشاوره مطمئن بودید که بایستی خانه استخردار خریداری کنید لااقل متوجه شده اید که چه هزینه‌های اضافی و زیادی باید پرداخت کنید.

خرید خانه استخر دار و یا ویلای استخر دار مزایای زیادی دارد، این که می‌تواند سلامت جسمی و روحی شما را بهبود ببخشد، زندگی اجتماعی تان را پربارتر کند و اینکه ساعات فراغت تان را به صورت کاملاً سالم و مناسب پر کند، اما مضراتی نیز دارد که در ادامه مقاله به آنها خواهیم پرداخت. برای خرید این گونه خانه ها قبل از هر چیز باید موارد بسیاری را در ذهن خود مرور کنید، از قیمت اولیه این خانه ها گرفته تا هزینه‌های اضافی شارژ، تمیزکاری آسیب‌ دیدگی، حق بیمه، امنیت فرزندان، و …. همه و همه موارد بسیار مهمی هستند که حتما باید قبل از خرید خانه استخر دار به آن ها توجه کنید.
با ما در سایت املاک زمین همراه باشید تا بعضی از نکات و مضرات خرید خانه استخر دار را با هم مرور کنیم.

اگر بتوانید یک خانه با استخر در حیاط پشتی و یا زیر زمین خانه برای خود خریداری کنید قطعاً توانسته اید که تفریحی بسیار مناسب برای کل خانواده دست و پا کنید. با این وجود استفاده از استخر نیاز به نگهداری منظم، تعمیرات ماهانه و همچنین بررسی و چکاپ های روزانه و هفتگی دارد که تقریباً از عهده ی هر کسی بر نمی آید.

شاید در مناطق معتدل مانند مناطق شمالی، مناطق خوش آب و هوای کشورمان فصل استخر رفتن معمولاً از اواخر بهار شروع شده و تا اوایل پاییز به اتمام می‌رسد اما در بسیاری دیگر از مناطق، به شرط این که استخر در خانه بوده و سرپوشیده باشد، در کلیه فصول سال می شود از آن استفاده کرد.
همیشه به عنوان بخشی از فعالیت های تمیز کردن استخر، بایستی آب استخر آزمایش شود تا اطمینان حاصل شود که ph موجود در آب زیادتر از حد عادی نباشد چرا که خاصیت قلیایی بیش از حد در آب باعث می شود که آب اسیدی شده و کلر در آن اثر نکند.

وقتی این اتفاق می‌افتد دیگر آب استخر برای شنا کردن مناسب نیست و می تواند باعث ایجاد آسیب دیدگی استخر، سطح دیوار استخر و تجهیزات آن شود. اگر نتوانید استخر خود را به صورت منظم تمیز کنید باید یک فردی را به عنوان سرویس کار استخر استخدام کرده و در برنامه روزانه آن بررسی و کنترل موارد ایمنی و تجهیزات آن را قرار دهید. معمولا این فرد را باید برای نگهداری از استخر استخدام کنید که البته هزینه های خاصی را به شما و یا صاحبخانه تحمیل می کند. در واقع صاحبان خانه های استخردار به طور کلی به صورت میانگین ۱۲۵ دلار درهفته هزینه می کنند تا بتوانند استخر خود را هر هفته توسط یک فرد متخصص سرویس و نگهداری کنند.

خرید خانه استخر دار یا بدون استخر؟ کدام یک بهتر است؟
خرید خانه استخر دار یا بدون استخر؟ کدام یک بهتر است؟

هزینه سرویس استخر و نگهداری از آن بابت گرفتن آشغال های شناور در آب، جارو برقی کف استخر، برس زدن دیواره‌های استخر، تمیز کردن فیلتر و بررسی میزان ph آب و همچنین بررسی نشتی و یا آسیب دیدگی دیواره ها و یا کف استخر می باشد. در واقع در کشورهای آمریکایی و اروپایی خانه هایی که استخر دارند چیزی حدود ۵۰۰ دلار فقط برای نگهداری و بررسی استخر ها هزینه می کنند.

در پوشش زیرین سطح استخر، آستر استخر و یا همان لایه محافظتی که قبل از پرشدن استخر درست می‌شود بسیار آسیب می بیند. این آسیب دیدگی در خانه های استخردار بسیار رایج است که اکثر مواقع در تمامی استخر ها اتفاق می‌افتد. در واقع صاحبان استخر به طور معمولی حدوداً ۸ تا ۱۰ بار درسال بایستی این ترمیم را انجام دهند.

به طور کلی آستر استخر به عنوان مانعی بین دیواره های استخر و کف آب عمل می‌کند و از رشد کپک ها و باکتری ها در آن جلوگیری می کند. پوشش های مختلفی برای آستر استخر استفاده می‌شود که بهترین آنها پوشش وینیل است که البته هم مقرون به صرفه است و هم محبوبیت زیادی بین کاربران دارد.

یکی دیگر از هزینه هایی که به صاحبان خانه های استخردار تحمیل می شود این است که بایستی به طور متوسط حدود ۲۰۰ دلار بپردازند تا ۱ سوراخ کوچک و یا پارگی را در آستر استخر ترمیم کنند. اگر پارگی کم باشد شاید بتوانید آن را با چسبهای درز گیر استخر پر کنید در صورت نیاز به تعویض کل آستر حتماً بایستی هزینه بسیار بالایی حدود ۱۷۰۰ دلار متحمل شوید.

خرید خانه استخر دار یا بدون استخر؟ کدام یک بهتر است؟
خرید خانه استخر دار یا بدون استخر؟ کدام یک بهتر است؟

این ها را عنوان کردیم به این دلیل که بتوانید محاسبه کنید که داشتن خانه استخر دار چه هزینه هایی می تواند به شما تحمیل کند؟ در واقع افزایش هزینه های شما یکی از مسائلی است که بایستی هنگام خرید خانه استخر دار به آن بسیار دقت کنید چرا که اگر نمی خواهید هزینه های تان بیش از حد معمول باشد و یا اینکه هزینه هایی بیشتر از هزینه های شارژ آب، برق، تلفن، خورد و خوراک و غیره متقبل شوید، حتما از خرید خانه استخر دار اجتناب کنید.

نکات مربوط به خانه های استخردار

اما اگر پوشش دادن هزینه ها برای تان مسئله ای ایجاد نمی کند و در واقع مزایای خرید خانه استخر دار یت یا ویلا استخر دار بیشتر از معایب آن برای نوع زندگی شما است در ادامه مقاله با سایت املاک زمین همراه باشید تا بقیه ی نکات مربوط به خانه های استخر دار را برای تان بازگو کنیم.

مطابق با گزارشات سازمان کمیسیون ایمنی بین المللی، هر ساله معمولاً نزدیک به ۵۰۰ کودک زیر ۶ سال در استخر های خصوصی خانه ها غرق می شوند. بسیاری از صاحب خانه ها، برای اینکه از این حادثه ها جلوگیری کنند حصارهای جداگانه‌ای در اطراف استخر و قسمت جلویی استخر و در اطراف آن نصب می کنند تا کودک بدون اجازه بزرگترها نتواند وارد آن شود. پس مراقب باشید اگر بچه کوچک در خانه دارید قطعاً خرید خانه استخر دار یکی از بزرگترین ریسک هایی هست که انجام می دهید مگر اینکه تمامی ملاحظات ایمنی را به عمل آورید.

یکی دیگر از مشکلاتی که خانه های استخری دارند این است که معمولاً استخرهای این گونه خانه ها دارای تخته های شیرجه و غواصی هستند که شناگران بتوانند از بالای آن ها پریده و به داخل آب فرود آیند. معضل بزرگ این گونه خانه ها این است که اولاً شرکت‌های بیمه برای بیمه ی اینگونه ساختمان ها هزینه بسیار بالایی دریافت می‌کنند. چرا که خطرات ناشی از پرش دایو و یا همان شیرجه بسیار زیاد است و سالانه افراد زیادی را راهی بیمارستان‌ها می کند چرا که اگر پای کسی از آن بالا سر بخورد و به صورت اتفاقی به زمین بخورد یا به کناره های استخر بخورد قطعاً خطر ضربه مغزی و مرگ وجود دارد.

خرید خانه استخر دار یا بدون استخر؟ کدام یک بهتر است؟
خرید خانه استخر دار یا بدون استخر؟ کدام یک بهتر است؟

حال حساب کنید که یک شرکت بیمه همچین خانه هایی را با چه هزینه ای بیمه می کند؟ ممکن است که فکر کنید خرید خانه های استخردار، برای شما ارزش افزوده خواهد داشت. البته اگر بخواهیم تمامی هزینه ها و خطرات موجود در خانه های استخردار را در نظر بگیریم قطعاً ارزش افزوده برای تان در بر نخواهد داشت. پس باز هم هنگام خرید خانه های استخردار مراقب باشید.

اگر در خانه‌ای استخر سرپوشیده با آب گرم و جکوزی موجود باشد قطعاً هزینه‌های آن بسیار بیشتر از استخرهای روباز در خانه های خصوصی است. چرا که هزینه گرم کردن آب به تمامی هزینه های قبلی اضافه خواهد شد. البته مشکلات ناشی از برق گرفتگی در این گونه استخر ها را نباید فراموش کرد.
معمولا به همین علت است که اکثر کارشناسان بیمه این گونه خانه ها را به عنوان “گول زننده ی جذاب” نامگذاری می کنند چرا که جدا از جذابیت و جالبی آن برای صاحبخانه، مسئولیتش را نیز بسیار افزایش داده و هزینه هایش را چند برابر می کند.

از خطرات گفته شده که بگذریم مطابق با آمار و گزارشات بیمارستان ها، بیماری های مرتبط با آب مانند عفونت‌های گوشی و تنفسی، اسهال و بثورات جلدی از در معرض آب آلوده قرار گرفتن و یا آلوده به مواد شیمیایی به وجود می آید که این موارد در ساکنین این گونه خانه ها زیاد دیده می شود.
برای جلوگیری از این موارد صاحبان خانه ها نباید اجازه دهند که آب استخر شان بیش از حد آلوده شود که البته تمیزی و ضدعفونی کردن آب هم هزینه های دیگری را به صاحبخانه ها تحمیل می کند.

پس قبل از خرید این گونه خانه ها حتماً به موارد گفته شده دقت کنید و بسنجید که آیا توان مراقبت و خرید خانه های استخردار را دارید و یا خیر؟ و سپس اقدام به خرید آنها کنید تا خریدی لذت بخش را تجربه کنید. اگر هم به تنهایی نمی توانید در مورد این مسائل تصمیم بگیرید حتما با مشاورین ما در املاک زمین تماس حاصل فرمایید.