با این نکات میز کار خود را زیباتر کنید

با این نکات میز کار خود را زیباتر کنید

اگر به فکر خرید ملک تجاری در اصفهان هستید، حتما نگاهی به آگهی های موجود در وب سایت املاک زمین بیاندازید و اگر هم به تازگی محیط تجاری و اداری را برای کسب و کار خود انتخاب کرده اید، با رعایت نکاتی که در ادامه خواهیم گفت، به فکر زیبا سازی آن باشید… یکی از ملزومات کار کردن در محیط های اداری و کاری، میز کار است. احتمالا شما نیز در برخی از مشاغل خود میز کار در اختیار داشته و یا در خانه نیز دارای میز کار شخصی هستید که کارها و امور روزانه خود را با استفاده از آن انجام می دهید. حتما شما نیز برخی میزهای کار مرتب، منظم و شکیل را دیده اید که نقش مهمی در زیبایی دکوراسیون داخلی داشته و به این فکر کرده اید که چگونه می توانید میز کار خود را نیز به این شکل چیده و زیباسازی کنید. در اختیار داشتن یک میز کار زیبا، منظم و دوست داشتنی می تواند انرژی خاصی به شما داده و راندمان کاری شما را نیز بالا ببرد. چه بخواهید چه نخواهید، ساعاتی از روز را پشت میز کار خود هستید.

با این نکات میز کار خود را زیباتر کنید
با این نکات میز کار خود را زیباتر کنید

از این رو نشستن پشت یک میز کار زیبا و منظم می تواند در این ساعات بسیار بر روی روحیه شما موثر بوده و در طولانی مدت تاثیرات مهمی بر روی خلق و خو، عادات و روحیه شما داشته باشد.  همه دوست دارند محیط کاری خود را زیبا، جذاب، دوست داشتنی و منظم کنند اما نمی دانند برای این کار باید چه کنند و یا از کجا می بایست شروع کنند. با املاک زمین همراه باشید تا در ادامه با مهم ترین نکات زیباسای فضای کار و میز کار آشنا شویم.

تزئین و زیباسازی میز کار

همان طور که گفته شد، تزئین میز کار می تواند به میزان قابل توجهی بر روی تمرکز، خلاقیت، روحیه و بهره وری شما موثر باشد و این اثرات نه تنها در محل کار، بلکه در خانه و مکان های دیگر نیز با شما هستند. خواه تازه مشغول به کار شده باشید و خواه مدتی باشد که در پشت میز مشغول به کار هستید، تزئین و سازماندهی میز کار می تواند کار را برای شما لذت بخش تر کند. هیچ گونه محدودیتی در این زمینه وجود ندارد و شما می توانید به اندازه دلخواه و به شکل دلخواه به تزئین میز کار و سازماندهی آن بپردازید. به عنوان مثال وسایل و تجهیزات مورد علاقه و کاربردی می تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

 

استفاده از گل و گیاه

وجود داشتن کمی فضای سبز بر روی میز کار شما یا اطراف محل نشستن می تواند به میزان قابل توجهی در روحیه شما موثر بوده و به کار و فعالیت شما آرامش بدهد. استفاده از گل و گیاه در واقع راهی آسان، ارزان و مناسب برای سازماندهی و زیبا سازی میز کار شما می باشد. علاوه بر زیبایی بصری و جذابیت، برخی گل ها و گیاهان توانایی تازه سازی و تصفیه هوای اتاق را نیز را داشته و استفاده از آن ها در اتاق کار می تواند به تازه سازی هوای اتاق کمک کند. البته در استفاده از گل و گیاهان بر روی میز کار می بایست نکاتی را نیز مد نظر قرار دهید. اندازه گل را مطابق با سایز میز کار خود انتخاب کنید. نوع گل را نیز می توانید بر اساس سلیقه، کارکرد و یا سازگاری با محیط برگزینید. از گلدان های جذاب و مینیمال استفاده کرده و محل قرار گیری آن را هم به درستی انتخاب کنید. البته مراقبت از آن ها را نیز مد نظر قرار دهید.

افزودن رنگ ها

یک میز کار ساده یا همراه چند وسیله همرنگ می تواند کمی کسل کننده باشد. اضافه کردن چند رنگ زیبا و متنوع به میز کار می تواند جذابیت خاصی به میز کار شما داده و آن را زیبا تر کند. کنار هم قرار گرفتن این رنگ ها بر روی میز کار همچنین می تواند به سازماندهی بهتر میز کار و چیدمان آن نیز کمک کند. بدون شک این رنگ های جذاب و متنوع بر روی روحیه کاری شما موثر بوده و راندمان کاری شما را نیز افزایش می دهند.

نگهدارنده های کتاب دکوری

اگر کتاب های زیادی در محل کار دارید، مکان مناسبی برای آن ها در نظر گرفته و آن ها را آن جا قرار دهید. برخی کتاب ها هستند که ممکن استفاده زیادی از آن ها داشته و می بایست همواره دم دست شما باشند. از این رو قرار دادن کتاب ها بر روی میز کار یا پرت کردن آن ها در گوشه ای از میز چندان جالب نبوده و جلوه بدی به میز کار شما می دهد. قفسه های کتاب کوچک یا نگهدارنده های کتاب دکوری در ابعاد کوچک وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کرده و کتاب های خود را بر روی آن قرار دهید. با این کار، علاوه بر نظم بخشی و سازماندهی میز کار خود، جذابیت و زیبایی بصری نیز به آن می بخشید.

با این نکات میز کار خود را زیباتر کنید
با این نکات میز کار خود را زیباتر کنید

تخته اهداف یا تخته برنامه ریزی

تخته برنامه ریزی و یا تخته اهداف کاربردهای مختلفی داشته و به طرق مختلف می توان از آن بهره برداری کرد. این تخته ها در سایز ها و ابعاد مختلف وجود دارند که می توانید با توجه به ابعاد میز خود از آن استفاده کنید. ابعاد بزرگ تر این تخته را نیز می توانید به دیوار پشت سر یا کمد دیواری چسبانده و برنامه های و اطلاعات خود را بر روی آن بنویسید. استفاده از این تخته و نوشتن اطلاعات مهم بر روی آن می تواند از مصرف کاغذ شما را کاهش داده و از شلوغی میز شما نیز جلوگیری کند. همچنین جلوه زیبایی نیز به میز و محل کار شما می دهد.

استفاده از وسایل مختلف و کاربردی

از تجهیزات جانبی و وسایل مختلف و کاربردی بر روی میز کار خود استفاده کنید. این وسایل بسیار گسترده و متنوع بوده و می بایست طبق نیازها و شرایط خود آن ها را تهیه کرده و بر روی میز کار خود استفاده کنید. برخی از مهم ترین این وسایل عبارتند از: جا مدادی و جا خودکاری یا استند، کازیه، جای نامه، پایه چسب، جای گیره، جای کاغذ یادداشت و … . این لوازم التحریر و تجهیزات اداری به نظم دهی و سازماندهی میز کار شما کمک کرده و آن را زیبا تر و منظم تر می کند.

به عنوان مثال به جای اینکه در کشوهای میز خود به دنبال خودکار گشته یا آن ها در هر گوشه از میز شما پرت شده باشند، می توانید تمامی مداد ها و خودکارهای خود را درون استند یا جا مدادی های فلزی یا چوبی قرار داده و آن را در جای مناسبی از میز کار خود قرار دهید. یا به جای اینکه کاغذهای باطله یا سفید خود را در هر سمت پرت کنید یا در کشوها بیندازید، می توانید آن ها را در جا کاغذی مخصوص قرار دهید تا علاوه بر راحتی دسترسی خود به آن ها، به نظم دهی، سازماندهی و زیبایی میز خود نیز کمک کنید.

استفاده از یک تقویم رومیزی کوچک

تقویم رو میزی یکی از مواردی است که ممکن است از دید بسیاری افراد غیر کاربردی و کم اهمیت باشد! اما همین ابزار کوچک می تواند در صرفه جویی در زمان و افزایش تمرکز بسیار مهم باشد! بسیاری افراد برای بررسی تقویم از گوشی موبایل خود استفاده می کنند و این موضوع می تواند موجب حواس پرتی و اتلاف وقت شود! زیرا استفاده از موبایل شما را وسوسه به استفاده بیشتر و کمی وقت گذراندن با خود کرده و میزان اتلاف وقت را بالا می برد.

از این رو استفاده از یک تقویم رومیزی ساده می تواند علاوه بر راه انداختن کار شما، در افزایش تمرکز و کاهش حواس پرتی نیز موثر بوده و همچنین زیبایی و جلوه خاصی نیز به میز کار شما بدهد. تقویم رو میزی را به دید یک ابزار کاربردی و مهم دیده که وجود آن بر روی میز کار می تواند علاوه بر نظم دهی و سازماندهی میز و فعالیت های شما، جلوه زیبایی نیز به میز کار شما داده و آن را جذاب تر و زیبا تر کند.

با این نکات میز کار خود را زیباتر کنید
با این نکات میز کار خود را زیباتر کنید

استفاده از ماگ، زیر لیوانی و موس پد

اکثر افراد یک لیوان یا ماگ بر روی میز خود داشته که چای، قهوه و نوشیدنی مورد علاقه خود را در آن ریخته و میل می کنند. اگر لیوان یا ماگ شما ساده یا شیشه ای است، می توانید از ماگ های مینیمال یا لیوان های رنگی ساده استفاده کرده و علاوه بر استفاده از آن، جلوه و جذابیت خاصی به میز کار خود نیز بدهید. برای اینکه این زیبایی را افزایش دهید نیز می توانید از یک زیر لیوانی جذاب استفاده کرده و علاوه بر جلوگیری از خیس شدن میز کار و کثیف شدن آن، به میز کار خود جذابیت و زیبایی خاصی نیز بدهید.

موس پد نیز یکی از دیگر مواردی است که می تواند میز کار شما را جذاب و زیبا کند. اگر از یک موس پد مشکی و ساده استفاده می کنید، آن را با یک موس پد رنگی و مینیمال یا طرح دار جایگزین کرده و طبق رنگ های موجود بر روی میز کار خود، به جذابیت و زیبایی میز کار خود نیز بیفزایید.

میز کار شلوغ و پیچیده، روند کاری شما را کند کرده و علاوه بر کاهش راندمان، بر روی روحیه و خلق و خوی شما نیز تاثیر منفی می گذارد. از این رو می بایست میز کار خود را سر و سامان داده و با رعایت این نکات به نظم دهی و سازماندهی میز کار خود کمک کنید. با رعایت این نکات همچنین می توانید زیبایی و جذابیت میز کار خود را نیز بالا ببرید.