• خانه
  • مقالات
  • دیگر نگران اجاره یا خرید خانه‌ های بدون پارکینگ نباشید!
خانه‌ های بدون پارکینگ

دیگر نگران اجاره یا خرید خانه‌ های بدون پارکینگ نباشید!

این روزها خودرو به یکی از وسایل ضروری برای هر فرد یا خانواده تبدیل شده، وسیله ای کاربردی که با آن می توان به کارهای روزانه رسید و در داخل یا بیرون شهر جا به جا شد. در حقیقت نقش خودرو در این دوران آن چنان پررنگ است که اگر نباشد بسیاری از کارهای ما مختل می شود. اما در این بین علاوه بر اهمیت خودرو بحث دیگری وجود دارد و آن امنیت خودرو می باشد.

با توجه به افزایش تولید خودرو و وجود خانه های بدون پارکینگی که در سطح شهر وجود دارند باید توجه بیشتری به بحث ایمنی خودرو داشته باشیم تا از هرگونه احتمال سرقت از خودرو برای ماشین ‌هایی که جای پارک شان در معابر عمومی است، جلوگیری کنیم. در ادامه ی این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع مهم بپردازیم و چند راهکار به صاحبان خودروهایی بگوییم که خانه شان بدون پارکینگ بوده و حفظ امنیت اتومبیل شان به دغدغه ی مهم آن ها تبدیل شده است.

متاسفانه بسیاری از خانه ها هیچ جای اختصاصی برای پارک اتومبیل های ساکنان ندارند. البته که امروزه تعداد این نوع خانه ها بسیار کم است اما آپارتمان هایی نیز وجود دارند که چای پارک به تعداد واحدهای ساختمان وجود نداشته و برخی از ساکنین مجبورند که ماشین شان را بیرون پارک و کنند و همین موضوع یعنی حفظ امنیت اتومبیل کمی دردسرساز شده است.

خانه‌ های بدون پارکینگ
خانه‌ های بدون پارکینگ

اتومبیل تان را  در خیابان پارک کنید

اگر پارکینگ اختصاصی در آپاتمان مسکونی تان ندارید پس چاره ای ندارید که ماشین تان را در خیابان ها و کوچه های اطراف تان پارک کنید اما بد نیست که به چند نکته مهم توجه داشته باشید مهم ‌ترین آن شلوغی و یا خلوت بودن زمانی است که قصد دارید ماشین را پارک کنید. سعی کنید ساعت‌ های خلوت روز را برای پارک خودروتان استفاده کنید تا مکان های مناسب ‌تر و امن تری برای اتومبیل تان پیدا کنید، مکان هایی که احتمال سرقت از خودرو کمتر باشد. هنگامی که قصد دارید ساعت ها خودروی تان را در کوچه یا خیابان پارک کنید، می بایست دقت داشته باشید که در محل های مجاز و با یک فاصله مجاز از ماشین عقب و جلویی خودروتان این کار را بکنید و به آن را پارک کنید که هیچ مزاحمتی در رفت و آمد مردم و سایر وسایل نقلیه به وجود نیاورد.

پارکینگ عمومی گزینه ای دیگر برای پارک اتومبیل تان

اگر در خانه ای بدون پارکینگ سکونت دارید و پارکینگ عمومی در نزدیکی تان وجود دارد، می توانید با مدیر یا صاحب آن پارکینگ صحبت کرده و از او بخواهید در قبال دریافت مبلغی به صورت ماهیانه یا روزانه که البته بهتر است ماهیانه باشد، جای پارکی برای طولانی مدت به شما اختصاص دهد. در واقع برای استفاده از این پارکینگ عمومی شما پس از توافق بر سر مبلغ، باید به قوانین آن پارکینگ هم احترام بگذارید برای مثال اغلب پارکینگ عمومی دارای خط کشی ‌هایی در کف زمین هستند که به شما کمک می ‌کنند تا خودرو خود را در جای پارک مناسبی قرار دهید تا مزاحم خودروهای دیگر و رفت و آمد مردم نشود.

پارک خودرو در محل‌ های مزاحم در پارکینگ آپارتمان

یکی دیگر از گزینه هایی که برای افرادی که خانه شان بدون پارکینگ این است که جهت پارک در فضاهای مزاحم ساختمان با همسایگان شان به توافق برسند. شما می توانید با همسایگان وارد مذاکره شده چرا که در غیر این صورت این موضوع حق آن ها است و می ‌توانند از حق خود گذشت نکنند. شما برای جای پارک خود می ‌توانید با همکاری همسایه‌ ها، خودروتان را در یک گوشه از حیاط یا پارکینگ قرار داده و صبح زودتر از همه برای بیرون بردن آن اقدام کنید تا مزاحم رفت و آمد همسایه ‌ها نشوید و در صورت لزوم هم در هر لحظه باید خودتان را برای جابجایی خودروتان آماده نگه دارید.

پارکینگ مراکز عمومی یک راه ‌حل مناسب دیگر

به جز پارکینگ ‌های عمومی که این روزها تقریبا در تمام سطح شهرهای بزرگ و حتی کوچک هم وجود دارند پارکینگ مراکز عمومی می ‌توانند گزینه مناسب دیگری برای جای پارک خانه ‌های بدون پارکینگ باشند. شما می توانید با پرداخت هزینه ای مناسب و صحبت با مسئول این پارکینگ ها برای طولانی مدت خودروی تان را در آن ها پارک کنید. این گونه دیگر نیازی نیست که نگران سرقت خودرو یا هر اتفاق دیگری مثل این باشید. از جمله این مراکز عمومی می‌ توان به فرودگاه‌ ها، ترمینال، راه آهن، میادین میوه و تره بار، فروشگاه ‌ها، هتل‌ ها و بعضی بیمارستان‌ ها اشاره کرد که گزینه ‌هایی هستند که امنیت ماشین شما را هم فراهم می ‌کنند و در هر محله ای هم اغلب این گزینه ‌ها وجود دارند.

محل پارک مناسبی در کوچه تان پیدا کنید

اغلب خانه ‌های بدون پارکینگ می‌ توانند با کمی جستجو در اطراف محله خود کوچه ‌های خلوت و امنی را به عنوان جای پارک خودرو خود انتخاب کنند. پس اگر گزینه ی انتخابی شما پارک کردن در کوچه است باید بدانید که اگر در کوچه خودتان باشد بهتر است جلوی درب منزل خودتان خودرو را قرار دهید تا مزاحمتی برای رفت و آمد دیگران و همسایه ‌ها ایجاد نشود یا اگر یک کوچه غریبه را انتخاب می‌کنید بهترین جای پارک جلوی دیوارهایی است که کمترین مزاحمت را برای عبور و مرور ایجاد می‌ کند.

خانه‌ های بدون پارکینگ
خانه‌ های بدون پارکینگ

اگر ماشین در خیابان پارک می‌ شود با چه وسایلی امنیت آن را بیشتر کنیم؟

اگر جزو آن افرادی هستید که چاره ای جز پارک ماشین در کوچه یا خیابان ندارید پس باید نکاتی را در نظر داشته و آن ها را رعایت کنید. حفظ امنیت ماشین و جلوگیری از سرقت خودرو هنگام پارک آن در مکان های عمومی مهم ترین مسئله ای است که صاحبان خانه های بدون پارکینگ باید به آن توجه کنند. در حقیقت سارقان همیشه در کمین خودروهایی هستند که گزینه‌ های ایمنی کمتری را رعایت کرده اند و به همین دلیل هم شما فارغ از آن که به قیمت و ارزش خودروتان توجه کنید باید بدانید که همیشه گزینه سرقت خودرو شما نیست بلکه تجهیزات داخل خودرو و وسایل ماشین هم یکی از آیتم‌ هایی است که هدف سرقت از خودرو قرار می‌گیرد. همیشه این را به یاد داشته باشید که گاهی اوقات اشتباهات ساده و پیش پا افتاده می ‌تواند احتمال سرقت از خودرو شما را افزایش دهد پس بهتر است به برخی از مهم ترین نکات ایمنی توجه داشته و آن ها را رعایت کنید.

پیشنهاد پارک در پارکینگ های عمومی را جدی بگیرید

اگر مجبور به اجاره یا خرید خانه ای هستید که پارکینگ ندارد، نگران نباشید چرا که می توانید همان طور که پیش تر هم گفتیم اتومبیل تان را در یک پارکینگ عمومی پارک کنید. شاید این کار هزینه هایی داشته باشد اما در حقیقت سرمایه گذاری برای امنیت ماشین شما است. پارکینگ کمک می ‌کند تا علاوه بر جلوگیری از سرقت از خودرو، از هر نوع آسیبی به آن هم جلوگیری شده و حفاظت خوبی داشته باشد.

مکان مناسبی را برای جای پارک خودروتان پیدا کنید

اگر پارکینگ عمومی در نزدیکی تان نیست و یا به هر دلیلی نتوانستید ماشین تان را در یکی از این پارکینگ ها پارک کنید، پس سعی کنید حداقل جای پارکی مناسب انتخاب کنید تا امنیت ماشین تان را تامین کنید. به عنوان مثال پارک خودرو در مکان‌ هایی که آمار جرم خیزی بالایی دارد در مقابل مکان ‌هایی که نور خوب و نگهداری و امنیت بیشتری دارند، احتمال سرقت از خودرو را افزایش می‌ دهد. همچنین گزینه هایی مثل نزدیکی در یا پنجره منزل، مکان ‌های پرنور و روشن، در نزدیکی مغازه ‌ها و فروشگاه ‌هایی که از آشنایان شما هستند بهترین جای پارک برای شما خواهند بود.

اشیاء قیمتی را پنهان کنید

عموما زمانی از یک اتومبیل سرقت می شود که وسایل با ارزشی مثل تبلت، ساعت مچی، سیستم مسیریاب و لوازم گران قیمتی از این دست را در معرض دید دارند در حالی که این اتفاق برای خودروهای معمولی که به عنوان مثال فقط یک جعبه دستمال کاغذی در آن ها است اتفاق نمیافتد. پس سعی کنید سارقان با یک نگاه به خودرو شما احساس کنند وسیله با ارزش و قیمتی در آن ندارید.

خانه‌ های بدون پارکینگ
خانه‌ های بدون پارکینگ

با همسایه ‌های دیگر همکاری کنید

هنگامی که منزل تان پارکینگ ندارد می‌ توانید با دیگر همسایه ‌هایی که مشکل مشابه شما را دارند صحبت و هم فکری کرده و به گونه ای خودروهای تان را در کنار هم پارک کنید که امکان خارج کردن آن به راحتی برای سارقان وجود نداشته باشد و امنیت ماشین شما بیشتر تامین شود.

به خودروی تان اهمیت بدهید

طبق بررسی های انجام شده، امنیت آن دسته از ماشین هایی بیشتر است که عموما به خوبی از آن ها نگهداری می‌ شود، و تمیز و منظم هستند. در حالی که سرقت از خودرو در خودروهای به هم ریخته و نامنظم احتمال بالاتری دارد و سارقان را بیشتر به این کار ترغیب می‌کند. چرا که آن ها این طور فکر می کنند که یک فرد منظم قطعا به امنیت ماشین خود هم اهمیت می‌دهد!

حتما از قفل فرمان استفاده کنید

فراموش نکنید که استفاده از بازدارنده ها (قفل فرمان، قفل کلاج و …) می تواند بخش زیادی از امنیت ماشین تان را تامین کنند. هنگامی که شما از یک میله فلزی بزرگی مثل قفل فرمان استفاده می‌کنید که از حرکت فرمان جلوگیری می‌کند سارقان با دیدن آن از خودرو شما فاصله می ‌گیرند و این احتمال سرقت از خودرو شما را به خصوص برای صاحبان خانه‌ های بدون پارکینگ که مجبورند همیشه خودرو خود را در معرض دید قرار دهند، بسیار کاهش می ‌دهد.

در وب سایت املاک زمین می توانید به دنبال خرید خانه در اصفهان با شرایط خاص خود باشید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید کلمه املاک را به سرشماره ۳۰۰۰۶۰۱۶ ارسال کنید، تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.